Netradicionālajai modes skatei izvēlēta kosmosa tēma

AKTUĀLI

Nākamā gada 29. janvārī Špoģu Mūzikas un mākslas skolā notiks netradicionālās modes skate – konkurss “Kosmoss, planētas, visums”, kurā piedalīties aicināti mākslas skolu audzēkņi, jaunrades centru kolektīvi un interešu grupas.

Mākslas konkurss tiek rīkots kopš 2014. gada ar mērķi attīstīt bērnu un jauniešu radošo fantāziju un praktiskā darba iemaņas, pievērst bērnu uzmanību jaunajām mākslas tendencēm, rosināt skolniekus izmantot netradicionālu pieeju mākslas darba veidošanā un apzināt jauno mākslinieku radošo potenciālu. Šogad konkursā aicināti piedalīties mākslas skolu audzēkņi, jaunrades centru kolektīvi un interešu grupas no visas Latvijas.

Nākamā gada modes skatei izvēlēta kosmiska tēma. Kā patiesībā izskatās mūsu planētas, kāds ir kosmoss un visums? Vai uz visām planētām dienas ir vienādas, un vai tur vispār ir dzīvība? Visums ir pārsteidzoši plašs: piena ceļa galaktikā vien ir vairāk, kā 100 miljonu zvaigžņu, bet visumā, ko mēs redzam no zemes, ir vairāk nekā triljons galaktiku. Šis neaptveramais plašums kopš cilvēces pirmsākumiem rosina cilvēku iztēli, liekot tam piedēvēt fantastiskas īpašības. Tieši no visuma nāk daudzas fantastiskas būtnes un dievības, tieši kosmosā rodas zvaigžņu horoskopi, krīt zvaigznes un meteorīti, lido satelīti un starpplanētu kuģi. Jo vairāk nezināmā, jo vairāk vietas fantāzijai. Konkursa dalībniekiem ir iespēja ikvienu aizvest fantastiskā ceļojumā pa kosmosa plašumiem, ar radošu tērpu kolekcijām atklājot visuma noslēpumus.

Konkursa dalībniekiem būs jāizveido tērpu kolekcija (līdz 10 tērpiem), izmantojot dažādu veidu materiālu, kā arī jāsagatavo savu tērpu prezentācija – modes šovs. Konkursa dalībnieki tiks vērtēti divās vecuma grupās — 7 līdz 12 gadi un 13 līdz 16 gadi. Žūrija vērtēs idejas oriģinalitāti, atbilstošo materiālu pielietojumu, māksliniecisko sniegumu, tehnikas sarežģītības pakāpi un darba kvalitāti. Tiks piešķirtas trīs godalgotas vietas labākajām kolekcijām katrā vecuma grupā. Dalībai konkursā jāpiesakās līdz 2021.gada 5.janvārim. Plašāka informācija par pieteikšanos un konkursa gaitu atrodama konkursa nolikumā. Konkursu atbalsta Daugavpils novada dome.

KONKURSA NOLIKUMS

Tapusi darba burtnīca par tradicionālām amatu prasmēm