Netradicionālajā modes skatē atspoguļojās dažādu gadsimtu stila tendences

AKTUĀLI

Jau trešo gadu aizvadīta Špoģu Mūzikas un mākslas skolas organizētā netradicionālā modes skate – konkurss ar moto “Caur gadsimtu prizmu”, kurā piedalījās mākslas skolu audzēkņi no Latgales un Vidzemes reģiona, kā arī viesi no Baltkrievijas un Lietuvas.  Konkurss noritēja divās vecuma grupās, demonstrējot 18 tērpu kolekcijas. Tērpi atspoguļoja plašu modes spektru, iedvesmojoties no dažādu gadsimtu stila tendencēm.

Savas kolekcijas demonstrēja mākslas skolu audzēkņi no Špoģiem, Vaboles, Kalkūnes, Naujenes, Ludzas, Sējas, Ilūkstes, Krāslavas, Daugavpils, Ķekavas, kā arī viesi no Baltkrievijas Šarkavščinas rajona un Lietuvas Zarasiem.

Dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija, kurai bija sarežģīts uzdevums izvēlēties labākos no labākajiem.  Vērtēšanā tika ņemti tādi faktori, kā tērpa izpildījuma sarežģītība, materiālu izvēle, oriģinalitāte un mākslinieciskais sniegums.

Konkursa noslēgumā tika apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji, kā arī pēc aizklāta balsojuma noskaidrota skatītāju simpātija. Žūrija atzina, ka piešķirtie punkti bija ļoti blīvi, jo audzēkņu demonstrētās kolekcijas bija interesantas un mākslinieciski augstvērtīgas. "Ar katru gadu aug šī pasākuma līmenis - gan telpas, kurās notiek pasākums, gan šogad izveidotā skatuves mēle.  Žūrijai arvien grūtāk ir izvēlēties favorītus, jo kolekcijas ir ļoti līdzīgas savā kvalitātē. Te nav sliktu kolekciju, tāpēc izvērtēšanas process ir tik grūts, jo nevēlamies nevienu aizvainot," norādīja žūrijas priekšsēdētājs Aivars Bulis.

Jaunākajā grupā 3. vietu tika piešķirta mājiniekiem – Špoģu Mūzikas un mākslas skolas kolekcijai “Divi vienā”. Savukārt Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas kolektīvs uz savām mājām aizveda divas statuetes par iegūto 2. un 1. vietu. Kolekcija “Sarunas bez rāmjiem” atspoguļoja galma dzīves augsto modi, savukārt 1. vietas kolekcija “Laimīgie” stāstīja par bezrūpīgo hipiju dzīvi.

Vecākajā grupā 3. vietu ieguva Krāslavas mākslas skolas kolekcija “Menuets”, 2. vietā Špoģu Mūzikas un mākslas skola “Mūzas no pagātnes”, bet 1. vietu ieguva viesmākslinieki no Zarasu mākslas skolas ar kolekciju “Caffe ART latte”.

Savukārt Skatītāju simpātiju balvu saņēma Naujenes mūzikas un mākslas skolas jaunākās grupas audzēkņu kolekcija “Matrjoškas”.

FOTOGALERIJA

Maļinovā svinēja tradicionālās atvadas no ziemas