Neparasta fotoizstāde – sievietes uzvar krūts vēzi

AKTUĀLI

Raiņa mājā Berķenelē 13. oktobrī notika izstādes "Turpināt dzīvot… skaisti!" atklāšana.

"Turpināt dzīvot… skaisti!" Tā sauc izstādi ar iedvesmojošiem foto stāstiem par sievietēm, kuras uzvarējušas krūts vēzi. Autori – Jūrmalas fotostudijas "Aspazija" fotogrāfi Andris Sīmanis (1958-2016), Ojārs Griķis un Una Liberte. Arī pati Una gājusi cauri krūts vēža slimnieces emocijām. Viņa darbojusies gan kā fotogrāfe, gan modele.

Skaistas un pievilcīgas, brīvas, drošas, mirdzošas. Tādas ir šīs vienpadsmit sievietes neparastajā fotoizstādē. Atļauties, uzdrīkstēties – arī tā var dēvēt izstādi, kas Latvijā skatāma pirmoreiz. Sievietes uzdrīkstējušās stāties fotokameras priekšā arī atkailinātas. Viņas ir veiksmīgi izārstējušās un pašas atzīst, ka dzīvo daudz pilnasinīgāk un pilnvērtīgāk. Viņu vidū ir gan augstskolas profesore, gan medmāsa un arhitekte, gan uzņēmēja un vijolniece un pat ārste onkoloģe.

Izstādes mērķis ir uzmundrināt un iedrošināt sievietes laikus doties pie ārsta, veikt izmeklējumus un, ja nepieciešams, ārstēties, jo mūsu aicinājums veikt profilaksi, nav izteikts caur draudiem, bet caur skaistumu, jo sievietēm ir jāsaprot, ka krūtis ir jāsaudzē gan jaunībā, tā arī visu turpmāko mūžu, jo tikai tā var pilnvērtīgi saglabāt visa organisma veselību, dzīves gribu un prieku, spēju iemīlēt sevi.

Iepriekšējo pretvēžu kampaņu izteiksmes līdzekļi ne vienmēr ir bijuši efektīvi, vai paredzētajai auditorijai jau “apnikuši”. Šī situācija liek meklēt jaunas kampaņas izteiksmes formas. Pievērst uzmanību problēmai un tās risinājumiem ir iespējams iepriekš izklāstītajā veidā ar fotogrāfiju palīdzību.

Fotostudija "Aspazija" ir dibināta 2009. gadā. Pirmā izstāde notika Aspazijas mājā - 2009.gada vasarā. Ideja par studijas dibināšanu pieder  nu jau mūžībā aizgājušajam jūrmalniekam Andrim Sīmanim, kurš bija arī studijas vadītājs līdz 2016.gada aprīlim. Fotostudija savā nosaukumā izmanto izcilās dzejnieces Aspazijas vārdu, kas motivē tiekties pēc augstas mākslinieciskās kvalitātes. Astoņu gadu laikā fotostudija "Aspazija" ir sarīkojusi tuvu pie 50 izstādēm. www.fotoaspazija.lv.
Papildu informācija: Una Liberte tel. 22009962, e-pasts unaliberte@inbox.lv

Projektu līdzfinansēja Jūrmalas pilsētas dome, morāli atbalsta krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība VITA. Informāciju sagatavoja fotostudijas "Aspazija" – foto projekta "Turpināt dzīvot… skaisti!" projekta autore Una Liberte.

Izstāde ir apskatāma līdz 2018. gada 8. martam.

Jauniešus aicina piedalīties informatīvo pasākumu ciklā “Īsteno sapni par savu biznesu!"