Naujenes tautas bibliotēkas “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ” I kārtas fināla rezultāti

AKTUĀLI

28. aprīlī Naujenes tautas bibliotēkā notika "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības" I kārtas fināls. Pasākums tika organizēts tiešsaistē Zoom platformā. Konkursā piedalījās 5. klašu skolēni no Naujenes un Lāču pamatskolas.

Sacensību dalībnieki atsūtīja video ierakstus, kuros trīs minūšu laikā viņi lasa fragmentu no paša izvēlētās grāmatas. Izvēlēties piemērotu lasāmvielu palīdzēja Naujenes pamatskolas skolotāja un Lasīšanas sacensību Daugavpils novada  koordinatore Inese Locika un Lāču pamatskolas latviešu valodas skolotāja Skaidrīte Kardele.

Skolēnu lasītprasmi vērtēja žūrija: Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne, Daugavpils novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja Marina Baranovska, Naujenes novadpētniecības muzeja vecākā speciāliste Māra Kampāne, Naujenes PII “Rūķītis” vadītāja Anna Vaidere, Daugavpils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Minova, Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja Diāna Čiževska, Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka. Žūrija skolēnu uzstāšanos vērtēja pēc noteiktiem kritērijiem: uzsvaru lietošana, lasīšanas temps, balss atbilstība sižetam, vai veidojas acu kontakts ar auditoriju, priekšnesuma saprotamība un fragmenta izvēle.

Par Naujenes pagasta skaļās lasīšanas čempioni kļuva Lāču pamatskolas skolniece MILANA FILATOVA, kura lasīja fragmentu no M. Makdonaldas grāmatas “Džūdija Svilpaste glābj pasauli”. II vietu saņēma Naujenes pamatskolas skolniece KATARINA VAIKULE. Viņa lasīja Ē. Kestnera grāmatas “Divas Lotiņas” fragmentu. Meitenes pārstāvēs Naujenes pagastu Daugavpils novada  skaļās lasīšanās finālā, kurš notiks šī gada  jūnija beigās.

Naujenes tautas bibliotēkas Lasīšanas sacensības I kārtas fināla III vietu saņēma Lāču pamatskolas skolniece ANASTASIJA RAKICKA, kura lasīja Ledus sirds: “Mazais romāns” grāmatas fragmentu. Paldies par dalību Lasīšanas sacensību dalībniekiem: Alīnai Grustānei, Sofijai Jeļisejevai un  Aleksejam Timoņinam.

Visi konkursa dalībnieki saņems balvas  un diplomus no Naujenes tautas bibliotēkas.

Apsveicam visus sacensību dalībniekus un uzvarētājus!!

Vairāk lasiet  bibliotēkas emuārā! https://naujenesbibliotekasbernunodala.blogspot.com/2021/04/naujenes-tautas-bibliotekas-nacionalas.html 

 

Aicinām apmeklēt labo domu sajūtu taku Naujenē