Naujenes pamatskolas skolēnu vēstures stunda Rēzeknē

Izglītība

Naujenes pamatskolas 7. ,8. un 9. klases skolēni kopā ar skolotājām Ingu ČALENKO un Zinaīdu PAULIŅU novembrī devās uz Rēzekni, lai programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklētu Latgales kultūrvēstures muzeju un gūtu lielāku izpratni par notikumiem Latvijas vēsturē. Viena no Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģiskajām programmām ir “Latvijas brīvības cīņas”.

Nodarbības laikā skolēni uzzināja faktus par Latvijas Republikas dibināšanu 1918. gada 18. novembrī, par Latvijas Brīvības cīņu notikumiem, kas risinājās no 1918. gada 18. novembra līdz 1920. gada 11. augustam. Mūsu audzēkņi ieskatījās fotogrāfijās, stendos, bija interesanta prezentācija un skolēni piedalījās interaktīvā erudīcijas spēlē. Tās laikā, aktīvi darbojoties, tika izzināta Latvijas vēsture, gūts ieskats par Neatkarības karu. Skolēni darbojās divās grupās. Viņi lika veco fotogrāfiju puzli, pēc fotogrāfijām muzeja telpās atrada pareizo informāciju. Tas nebija viegli, jo muzejā stendi izvietoti vairākos stāvos un informācijas bija daudz, kaut likās, ka visu zinām, bet nē, bija vietas, ko vajadzēja vairākkārt apskatīt un uzmanīgi izlasīt.

Muzejs piedāvā iespēju apskatīt visas ekspozīcijas, kas saucas “Pirmo reizi muzejā”. Skolēni apskatīja Latvijas dzelzceļa ekspozīciju un vienu no lielākajām keramikas izstādēm Latgalē. Kad katrs skolēns paņēma māla (putnu un dzīvnieku) svilpauniekus, sanāca pasakaina dziesma, kuru neviens nevarēs atdarināt.

Latgales Kultūrvēstures muzejs aicina savus apmeklētājus ar interesantām, izzinošām un pamācošam ekspozīcijām. Muzejpedagoģiskajā nodarbībā "Latvijas Brīvības cīņas" redzētais un dzirdētais ļāva skolēniem ieskatīties pagātnes notikumos. Tas būs labs papildinājums mācību stundās apgūtajam.

Paldies Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagogiem par izzinošo, interesanto, aizraujošo un radošo nodarbību “Latvijas brīvības cīņas”!

Zinaīda Pauliņa, Naujenes pamatskolas 9. kl. audzinātāja

 “Latvijas skolas soma” aizved Naujenes pamatskolas skolēnus uz Preiļiem