“Latvijas skolas soma” aizved Naujenes pamatskolas skolēnus uz Preiļiem

Izglītība

30. novembrī iniciatīvas ”Latvijas skolas soma” ietvaros 1. – 3. klašu skolēniem bija lieliska iespēja doties kopīgā izzinošā mācību ekskursijā uz Preiļiem. Mūsu ceļojuma galamērķis - Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs.

Muzejā mūsu skolēni piedalījās aizraujošā meistarklasē, kuru vadīja muzeja darbiniece Silvija IVANOVSKA. Viņas vadībā bērni no bumbiņām, pērlītēm, stieplītes un dzijas, izmantojot vīšanas, griešanas un detaļu savienošanas metodi, izveidoja bitītes. Visas bitītes tagad rotā katras klases Adventes vainagu, kuru noformēt arī palīdzēja muzeja speciāliste Silvija.

Savukārt Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja darbiniece Ineta SPARĀNE mūs iepazīstināja ar muzeja izglītojošo programmu "Augt maizītei tīrumā”. Prezentācijas laikā skolēni ieguva priekšstatus par maizes pirmsākumiem un vēsturisko pārtapšanas ceļu, iepazinās ar maizes tēmas atainojumu latviešu mākslinieku darbos. Nodarbības noslēgumā izglītojamie izspēlēja izzinošo spēli ”Griezīsim dzirnaviņas”. Muzeja darbiniece Ineta visus cienāja ar rudzu maizi ar sviestu. Skolēni aplūkoja arī muzeja ekspozīcijas.

Skolēni no ekskursijas guva jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas. Bija jauni atklājumi, jaunas prasmes, prieks un  jautrība.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma”!

Alita Kokina, Naujenes pamatskolas 2. kl. audzinātāja

Novada skolu sacensības basketbolā