Naujenes pamatskolas skolēnu ekskursija uz Pļavas muzeju

Izglītība

Š.g. 25. maijā Naujenes pamatskolas 5.-7.klases skolēni “Skolas somas”  ietvaros kopā ar savām klases audzinātājām Inesi LOCIKU, Innu KRALIKU, Anitu SMANI un direktora vietnieci audzināšanas jomā Zinaīdu PAULIŅU devās uz Pļavas muzeju Jēkabpils novadā.

Pļavas muzejs ir izvietots ēkā, kas reiz bijusi skola. Šeit skatāma oriģināla ekspozīcija, kas veidota kā cilvēka dzīves gājums, saistībā ar dabu un latviešu tautas tradīcijām. Atsevišķas ekspozīcijas veltītas smilgām, aizsargājamajiem augiem, Latvijas dabisko pļavu augiem. Latviešu etnogrāfijas un zīmju lasīšanas stundu var piedzīvot, aplūkojot Kaldabruņas Māras jostu.

Atsevišķs pārdzīvojums ir filmiņa „Pusnakts pļavā”. Šai videomateriālā ir iekļautas zināšanas, tēli, skaņas un ainavas, kas stāsta par mūsu tautas tradīcijām. Putni, kas lido naktī, mazie nakts dzīvotāji, kas rosās zem saknēm. Ārstniecības augi un, protams, Vasaras saulgriežu tradīcijas.

Muzeja telpās darbojas stikla un koka apstrādes darbnīcas. Naujenieši iepazinās ar to, kā tiek izgatavotas stikla rotaslietas, šķīvji, dekori, vēja zvani, iepazinās ar stikla apstrādes tehnoloģijām un izmantotajiem materiāliem. Pēc tam ekskursijas dalībnieki ar krāsainiem stikliņiem izrotāja Dzīvības koka sagatavi, kuru kā suvenīru varēja paņemt līdzi.

Paldies Pļavas muzeja darbiniecēm par iespēju iepazīt Latvijas pļavās sastopamo smilgu daudzveidību un ar tām saistītās tautasdziesmas, rituālus, nostāstus, senču tradīcijas.

Inese Locika, Naujenes pamatsk. 5.kl. audzinātāja

Izcilie vieglatlētu starti LVS/SPORTLAND KAUSA izcīņā