Naujenes pamatskolas skolēni – virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

Izglītība

Svešā zemē tālā steigā

Vergu gaitās klīstam mēs

Mīļā dzimtene Tu mirdzi

Mīļa mūsu dvēselēs…

22. martā Naujenes pamatskolas skolas 8. un 9.klases skolēni piedalījās Latvijas okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībā “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm”.  Izmantojot vienas ģimenes piemēru, mūsu skolēniem bija iespēja izprast deportēto cilvēku pārdzīvoto aresta laikā, bargajā ceļā uz Sibīriju un dzīvē izsūtījumā.

Nodarbības sākumā audzēkņi atkārtoja galvenos notikumus un jēdzienus, kas saistīti ar deportācijām. Zoom vidē gids iepazīstināja  skolēnus ar nodarbības galvenajiem varoņiem – Plezeru ģimeni. Benitas tēvs bija jaunsaimnieks, bet māte – skolotāja. Abi vecāki bija uzticīgi Latvijas valstij un tautai, bet padomju režīmam, kas tolaik valdīja Latvijā, viņi izrādījās neuzticami un pārāk bīstami, tāpēc 1949. gada 25. martā Plezeru ģimeni deportēja uz Sibīriju.

Nodarbības pamatā ir Benitas Plezeres bērnības atmiņas, zīmējumi un intervijas fragmenti, kas ļāva skolēniem, izmantojot vienas ģimenes piemēru, izprast deportēto cilvēku pārdzīvoto aresta laikā, bargajā ceļā uz Sibīriju un dzīvē izsūtījumā. Tiešsaistes stundas laikā skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem, diskutēja un ar vienas ģimenes piemēru mēģināja izprast deportācijas tēmu.

 Alita Kokina, Naujenes pamatskolas skolotāja

Lieldienas Naujenes pamatskolā