Naujenes pamatskolas skolēni iepazīstas ar veselīga uztura pamatprincipiem

Izglītība

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējas sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros 4. decembrī Naujenes pamatskolas 7. – 9. klases skolēni tikās ar uztura speciālisti Danu PITERONOKU. Viņa skolēniem pastāstīja par veselīga uztura pamatprincipiem, sabalansēta uztura ideju, galvenajām uzturvielām, kā arī pētīja iecienīto našķu un uzkodu sastāvu, iemācīja lasīt produktu etiķetes, pievērst uzmanību produktu sastāvam, kā arī izvēlēties veselīgākas uzkodas.

Uztura speciāliste bērniem atklāja, kā atšķirt un atrast vissaldāko vai vissāļāko produktu, lai rastos priekšstats, kā izvēlēties mazāk saldus vai sāļus našķus, produktus vai ēdienus, kā arī cik ilgā laikā un cik daudz tiek sadedzinātas kilokalorijas.

Nodarbības noslēgumā skolēni Danas Piteronokas vadībā pagatavoja veselīgus biezpiena našķus.

Paldies uztura speciālistei Danai Piteronokai par sadarbību, interesanto informāciju, ieteikumiem un iedvesmu!

Naujenes pamatskolas skolotāja Alita Kokina

Sienas dekoru izstāde “Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi” Maļinovā