Sienas dekoru izstāde “Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi” Maļinovā

Kultūra

“Acis darba izbijās,

rokas darba nebijās,

 zinājās padarīt”

Maļinovas pagasta bibliotēkā no 11.decembra skatāma Antona Salīša sienas dekoru izstāde “Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi”. Uz meldru pamata ar šķeltām un krāsotām klūdziņām izveidoti latvju raksti, latvju tautas spēka zīmes. Skurpulozi un precīzi likti posmiņš pie posmiņa, krāsu gammas kas saskaņotas savstarpēji rada siltu un spēcīgu enerģijas lādiņu, kas nepieciešams ikvienam šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

 Antonam Salītim aizraušanās ar dekoriem sakās 2007.gadā, kad dzīvesbiedre Monika nopirka meldru sienas dekoru un Antons nolēma to izdekorēt. Sirdij tuvas latvju rakstu zīmes pa šiem gadiem atdzīvojušās ap 200 sienas dekoros. Idejas atrod žurnālos, grāmatās un sākot katru darbiņu raksts papildinās, katrs ir savādāks ar savu enerģijas plūsmu ar savu krāsu gammu. Protams dzīvesbiedre Monika ir tuvākais palīgs un atbalsts šajā nodarbē un ir pilntiesīgs izstādes līdzautors. Skatoties izstādi var apbrīnot pacietību un mīlestību ar kādu šie darbi tiek izgatavoti.

Lai mierīgs visiem svētku gaidīšanas laiks un ģimeniski silti Ziemassvētki!

Izstāde skatāma Maļinovas pagasta bibliotēkas darba laikā līdz 15.janvārim.

Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja Elvīra Kokina

Eglīte bērniem Kalupē