Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēnu saldā piektdiena

Izglītība

Š.g. 2. decembrī Naujenes pamatskolā norisinājās Eiropas mēroga akcija “Eiropas medus brokastis” („European Honey Breakfast”). Tā ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji. Tās mērķis - izglītot bērnu dārza audzēkņus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi tautsaimniecībā, dodot bērniem bez maksas nogaršot medu un citus biškopības produktus. Latvija akcijai pievienojās 2013. gadā.

Šīs akcijas ietvaros ar 1.- 4. klašu skolēniem tikās Latvijas Biškopības biedrības biškope Gunta SOME. Tikšanās bija ļoti interesanta, jo Gunta Some pastāstīja par biškopja amatu un tā noslēpumiem, par bitēm, par medu un tā dažādajām šķirnēm, par bišu maizi un ziedputekšņiem. Daudzi mūsu skolēni zināja, ka bites taisa medu, bet nezināja, kā tieši tas notiek.

G.Some ieteica sākumskolas skolēniem noskatīties Latvijas Biškopju biedrības sagatavotu video filmiņu “Medus diena dravā”.

Biškope demonstrēja arī biškopja tērpu un iepazīstināja skolēnus ar darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu. Skolēni bija ļoti ieinteresēti, vēlējās uzlaikot biškopja tērpu, aptaustīt un aplūkot dažādus bišu saimes kopšanas piederumus un atbildēja uz jautājumiem. Mūsu audzēkņi izmantoja arī iespēju nofotografēties biškopja cepurē.

Tikšanās laikā skolēni uzzināja daudzus interesantus faktus par bitēm: bitēm ir piecas acis, sešas kājas, 1 sekundes laikā bite spēj savicināt savus spārnus 230 reizes u.c.

Nodarbības noslēgumā visi varēja apskatīt izstrādājumus no vaska, nogaršot un degustēt ievākto dažādu ziedu medu.

Paldies sakām biškopei Guntai SOMEI par stāstījumu un vērtīgo nodarbību.

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. skolotāja

Literārā stunda “Karlsons, kas dzīvo uz jumta” veltīta Astrīdas Lindgrēnas 115. gadu jubilejai