Literārā stunda “Karlsons, kas dzīvo uz jumta” veltīta Astrīdas Lindgrēnas 115. gadu jubilejai

Izglītība

Pēdējā rudens dienā, 2022. gada 30. novembrī Lāču pamatskolas 4. klase apmeklēja literāro stundu par Astrīdas Lindgrēnas grāmatu “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”. Literāro stundu vadīja Lāču pamatskolas bibliotekāre Skaidrīte Kardele un Naujenes tautas bibliotēkas praktikante Anita Kardele. Pasākums notika Ziemeļvalstu Literatūras mēneša ietvaros un par godu A. Lindgrēnas 115 gadu jubilejai.

Lāču pamatskolas 4. klases izglītojamie jau iepriekš lasīja un iepazina grāmatu un multfilmu par Karlsonu. Bibliotekārā stundas sākumā A. Kardele pastāstīja par A. Lindgrēnas dzīvi, slavenākām grāmatām un to, kā radās idejai grāmatai par Karlsonu. Tad S. Kardele uzdeva skolēniem mīklas par to, kas garšo Karlsonam. Tālāk vadītājas izlasīja fragmentus no grāmatas “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” par Karlsona palaidnībām. Kopā ar bērniem vadītājas pārrunāja, kāds raksturs ir Karlsonam un kāds – Brālītim. Tad pienāca laiks pārbaudīt savas zināšanas atbildot uz viktorīnas jautājumiem. Izglītojamie bija zinoši visos sīkumos un pareizi atbildēja uz jautājumiem. Literārās stundas izskaņā tika spēlēta spēle, kurā katrs skolēns izvēlējās vienu no kartiņām un izpildīja uzdevumu. Skolēni trenējās veiklībā, pieskaroties kāju pirkstiem, dejojot, skrienot, lecot, zīmēja ar aizvērtām acīm to, kas patīk Karlsonam, minēja mīklas.

Lāču pamatskolas pedagoga palīgs Anita Kardele

Rotaslietu meistardarbnīca Maļinovā