Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni ciemos pie Brūnās dāmas

Izglītība

Š.g. 27. aprīlī Naujenes pamatskolas 1. – 4. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Alitu KOKINU, Aivu LINDI, Ingrīdu BLEIDELI, Sandru KOKINU iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Jēkabpils pusi, lai iepazītu Latvijas kultūras vērtību – seno Krustpils pili, kura kopš 13. gadsimta uzticīgi pārrauga Daugavas krastus.

Mūsu ekskursija Jēkabpilī sākās ar ziepju gatavošanas darbnīcu, kurā uzzinājām arī interesantus faktus par ziepju vēsturi. Izrādās, ka tās pazina jau pirms 5000 gadiem! Tad skolēni paši pagatavoja ziepes. Katrs varēja izvēlēties savām ziepēm dažādus ziediņus un lapiņas, lai ziepes būtu aromātiskas un skaistas.

Kamēr ziepes formiņās atdzisa un sacietēja, skolēni devās ekskursijā pa Krustpils pili. Muzeja darbiniece ļoti interesanti stāstīja par pils iemītnieku dzīvi senos laikos, parādīja guvernantes un kalpotāju istabas. Bērni apbrīnoja patiešām grezno pils interjeru,  pacēlās gaisa balonā un pat stūrēja Reiņa Nitiša sacīkšu auto. Skolēni minēja dažādu sadzīves priekšmetu pielietojumu. Visiem ļoti patika interaktīvās vitrīnas, kur varēja veikt testus, pārbaudīt savas zināšanas, uzzināt ko jaunu. Taču vislielāko interesi bērnos radīja pils tumšo pagrabu apskate, stāstījums par pils spoku Brūno dāmu, kas mīt šajā pilī un mēdz pa to pastaigāties, kā arī sazināties ar pils apmeklētājiem. Bērnos šīs leģendas raisīja dažādas emocijas – gan prieku, gan bailes, gan izbrīnu, sajūsmu un uztraukumu.

Ekskursija bija interesanta, tās laikā tika paplašināts skolēnus redzeslauks. Turklāt katrs bērns aizveda uz mājām jauku suvenīru – pašdarinātas ziepes.

Paldies Naujenes pagasta pārvaldes šoferim Konstantīnam GRUSTĀNAM par patīkamu un drošu braucienu!

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. 1.kl. audzinātāja

Daugavpils Skrošu rūpnīcas apmeklējums