Naujenes pamatskolas 500. Mazpulks Latgales dienā Vecsalienas muižas pilī

Izglītība

Naujenes pamatskolas 500. Mazpulks jau trešo gadu aktīvi iesaistās aktivitātēs,  atzīmējot Starptautisko kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu Vecsalienas (Červonkas) muižas pilī.   18. aprīlī īpaša gaisotnē noritēja aktivitātes, kas bija  veltītas latgaļu valodai, tradīcijām un interesantiem notikumiem šajā apkārtnē. Piedaloties pasākumā, mūsu skolēni guva ieskatu vēstures notikumos, apskatīja pils zāles, interesantās logu vitrāžas, ielūkojās bēniņos un apciemoja stārķu pāri augstākajā pils vietā – jumta balkonā, kāpjot pa vītņveida kāpnēm. 

Skolēniem tika dota vienreizēja iespēja noklausīties Jura Ostrovska koncertprogrammu ”Latgalieša sirds” un tās laikā iepazīt un saprast Latgali un tās valodu, apdzīvoto vietu nosaukumus, vēsturiskos notikumus,  romāna “Cilvēka bērns” galveno varoni Boņuku caur mūziku un dziesmām. Aktivitāšu turpinājumā mazpulki, darbojoties radošajā darbnīcā, stādīja saulespuķes, kas simbolizē galējo dienvidu punktu – akmens zīmi “Saules puķe”, kura atrodas pie pašas Lietuvas robežas, Demenes pagastā.

Rudenī ražas svētkos mazpulcēni noteikti apskatīs, kādas tad izauga viņu stādītās saulespuķes. Daudzos darbus padarījuši, skolēni varēja nobaudīt latgaļu kulināra mantojuma īpašos ēdienus: sātīgo zupu ar marinētiem gurķiem un gaļu “Rassoļņiks”, grūbu putru ar burkāniem un kartupeļiem – "Krupņiks ar burkonim i guļbim", desertu, liepziedu tēju ar ābolu pīrāgu.

Paldies par pozitīvam emocijām, mājīgumu un svētku noskaņas radīšanu  Vecsalienas pagasta kultūras nama vadītājai Jūlijai ĶEIVIŠAI un neaizmirstamu koncertu Jurim OSTROVSKIM.

Zinaīda Pauliņa, Naujenes pamatskolas 500. Mazpulka vadītāja

“Lašu kora 30 gadi kopā ar dziesmu un draugiem”