Naujenes pagasta seniori devās rudenīgā izbraucienā un iepazinās ar ajūrvēdas pamatprincipiem

AKTUĀLI

Pirmais oktobris ir starptautiskā senioru diena, par godu šiem svētkiem no 28. septembra līdz 3. oktobrim Naujenes pagasta senioriem tiek veltīta aktīvā nedēļa “Lecam pa vecam!”, kuras ietveros bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kuru mērķis bija izveidot aktīvu un organizētu senioru brīvā laika pavadīšanu un atbalstīt senioru iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē.

28. septembrī seniori devās ekskursijā uz Siguldu – vispiemērotākajā laikā, kad šo burvīgo pilsētu varētu apmeklēt – rudenī. Pirmā apskates vieta bija Turaidas muzejs – rezervāts, seniori labprāt klausījās aizraujošajos un izzinošajos stāstos par viduslaiku pili un baznīcu. Nākamā pietura – Gūtmaņa ala, kurai uz sienām iegravēti dažādi uzraksti, kas saglabājušies no seniem laikiem. Kā saka paši seniori – ekskursija bija lieliska, jo tā deva iespēju redzēt skaisto Siguldu rudens krasās.

Jau tradicionāli 1. oktobrī Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centrā Vecstropos izskanēja arī svētku koncerts, veltīts starptautiskajai senioru dienai. Ar saviem priekšnesumiem priecēja vokālais ansamblis „Rjabinuška” (vadītāja Olga Pankova), kārtējo skanīgo priekšnesumu sniedza Viktors un Nataļja Vaļkovski, ģimene, kura šogad svinēja 45 gadu kopdzīves jubileju! Aktīvie seniori sniedza ne tikai koncertu, bet arī organizēja izstādi „Rudens manā dārzā”, kurā varēja apbrīnot gan krāšņus ziedus, gan dārzeņus un augļus. Senioru iespējas ir pieticīgas, taču var mācīties to, cik ļoti viņi ir radoši un gribasspēka pilni.

3. oktobrī seniori tika aicināti apmeklēt izzinošu un interesantu lekciju par ajūrvēdu, kuru vadīja ajūrvēdas terapeite Ilona Petkuna. Ilona izstāstīja par ajūrvēdas pamatprincipiem, veselīgu uzturu, meditācijas īpatnībām un ar prieku dalījās gan savā pieredzē, ko ieguva Indijā, gan konsultēja un atbildēja uz visiem seniorus interesējošiem jautājumiem, un pēc tam turpināja sarunas pie kafijas galda.

Mīļie seniori, mēs gribam, lai Jūsu dzīvesprieks un gribasspēks ir piemērs mūsu nākamajām paaudzēm, mīlestību un veselību Jums!

Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centrs,
18. Novembra iela 392, Vecstropi
Tālrunis uzziņām 654 59048

Naujenes kultūras centrs,
Muzeja iela 6, Lociki
Tālrunis uzziņām 654 74268

Medumos notiks pasākums senioriem - “Ar lapkriti sadancī dodos es”