Naujenes pagasta jaunieši iesaisījās ābolu darbnīcā

AKTUĀLI

19. septembris Naujenes pagasta jauniešiem bija īpaša diena. Viesojoties Naujenes pagasta kultūras centrā Locikos amata meistara Valda Grebeža vadībā jaunieši paši savām rokām varēja izgatavot pirmo rudens vēstnesi – sārto ābolu.

Ābolu jaunieši gatavoja pavisam jaunā un sev nezināmā tehnikā – no gāzbetona. Jau laikus katram dalībniekam bija iedota sava sagatave, kuru vajadzēja noslīpēt un apstrādāt ar smilšpapīru. Kad tas bija izdarīts, ābols bija jāizmērcē speciālā šķidrumā. Kad materiāls bija sauss, to varēja krāsot dažādās krāsās. Āboli iznāca ļoti atšķirīgi!

Jaunieši bija pārsteigti, ka var iznākt tik krāšņs un reizē arī viegls suvenīrs.

Raktu sagatavoja: Naujenes pagasta jauniete Ligita Šteinberga kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Ingu Rozenštoku.

Foto materiālu sagatavoja Naujenes pagasta jaunieši.

2. Starptautiskā tūrisma kontaktbirža Daugavpilī