2. Starptautiskā tūrisma kontaktbirža Daugavpilī

AKTUĀLI

Daugavpilī 27. septembrī noslēdzās 2. Starptautiskā tūrisma kontaktbirža “Daugavpils – nesteidzies, atpūties, baudi”, kurā piedalījās 50 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas tūrisma aģenti un operatori, kā arī tūrisma nozares žurnālisti.

Kontaktbiržas pirmajā dienā dalībnieki pulcējās Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kur notika kontaktbiržas oficiālā atklāšana. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis kopā ar Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieku Aivaru Rasčevski svinīgi atklāja 2. Starptautisko tūrisma kontaktbiržu un novēlēja produktīvu pasākumu divu dienu garumā. Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar Daugavpils pilsētas  tūrisma piedāvājumu un jaunumiem, par kuriem pastāstīja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Ilona Maksimčika. Savukārt Rolands Gradkovskis, Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” direktors, iepazīstināja viesus ar tūrisma iespējām Daugavpils novadā. Pēc tam visi klātienē apmeklēja vairākus tūrisma objektus – Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un jauno Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīciju, Daugavpils cietokšņa populārākos tūrisma objektus, Latgales zoodārzu, Daugavpils inovāciju centru, Baznīcu kalna dievnamus, Daugavpils skrošu rūpnīcu un Lielā Stropu ezera labiekārtoto centrālās pludmales teritoriju, kā arī piedzīvojumu parku “Daugavpils Tarzāns”.

Pirmās dienas noslēgumā norisinājās pircēju – pārdevēju (B2B) sarunas ar Daugavpils un Daugavpils novada tūrisma nozares pārstāvjiem, kur tika pārrunātas sadarbības iespējas un kopīgu aktivitāšu organizēšana. Latvijas un ārvalstu tūrisma operatoru un aģentūru pārstāvji tikās ar Daugavpils pilsētas un novada  tūrisma objektu pārstāvjiem, Daugavpils pilsētas un novada naktsmītnēm un ēdināšanas iestādēm, aktīvās atpūtas uzņēmumiem, izglītības iestādēm un vietējām tūrisma aģentūrām. Pasākuma dalībnieki atzina, ka sarunas bija ļoti konstruktīvas un tika nodibināti abpusēji izdevīgi kontakti. Vairāki pakalpojumu sniedzēji norādīja, ka biznesa sarunu laikā saņēma vairākus pieteikumus un ir gatavi uzņemt konkrētas tūristu grupas.

Otrajā dienā kontaktbiržas dalībnieki devās uz Šmakovkas muzeju, kur viņiem bija iespēja iepazīt Latgales kulināro mantojumu, tad apmeklēja Daugavpils sinagogu un muzeju “Ebreji  Daugavpilī un Latgalē”. Pēc tam viesus iepazīstināja ar Daugavpils novada kūrorta “Silene Resort & SPA” piedāvājumu – kontaktbiržas dalībnieki apskatīja gan naktsmītnes, gan Dabas SPA un Šmakovkas laboratoriju, kā arī restorānu “Silenes Terases”, kas 2019. gadā ir iekļuvis Latvijas labāko restorānu TOP 30 sarakstā.

Vēlāk viesi devās uz Sventes muižu, kur notika teatralizēta ekskursija kopā ar muižas galma dāmu. Dalībnieki apmeklēja arī iespaidīgu kara tehnikas kolekciju Sventes muižā. Programmas izskaņā viesi apmeklēja JuRita mini Zoo, kur iepazinās ar zoodārza piedāvājumu un atzina, ka tā ir lieliska vieta atpūtai gan ģimenēm ar bērniem, gan ikvienam citam interesentam. Tūrisma aģenti un operatori atzina, ka pasākuma laikā ieguva pozitīvus iespaidus un idejas jaunu piedāvājumu veidošanai.

FOTOGALERIJA

Izsolē tiek pārdots nekustamais īpašums "Birztalas"