Naujenes Novadpētniecības muzejs aicina skolēnus uz radošām nodarbībām un lekcijām

Tūrisms

Naujenes Novadpētniecības muzejs aicina piedalīties dažāda skolas vecuma bērnus izzinošās un radošās nodarbībās un lekcijās. Tā ir iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas, iepazīt krājuma materiālus un tematiskās izstādes, papildināt Jūsu mācību iestādes vēstures un vizuālās mākslas stundās apgūto. Šajās nodarbībās bez priekšzināšanām skolēni, aktīvi līdzdarbojoties, no vienkāršām lietām pašu rokām var radīt mīļas un ikdienā noderīgas lietas. Pēc darbnīcas katrs var paņemt līdzi izveidoto darbu.  Radošās darbnīcas: * Māla darbnīca (no 4 gadu vecuma) - sava pirmā mākslas darba - māla laimes pogas, ziedu, figūriņu un dažādu suvenīru veidošana sīkplastikas tehnikā, tiek piedāvātas arī dažādas tematiskas svētku darbnīcas, piemēram: Lieldienu un Ziemassvētku rotājumu māla darbnīca. * Stikla apgleznošanas darbnīca (no 6 gadu vecuma) - krāšņi ziedu motīvi, mīļu dzīvnieciņu attēli, oriģinālas un atraktīvas krāsu un formu spēles, kas pat visvienkāršāko vāzi, glāzi vai krūzīti pārvērtīs brīnišķīgā mākslas darbā, ko varēs izmantot kā vāzes, svečturus utt. * Apaļo lupatu tepiķīšu tamborēšana (no 7 gadu vecuma) - viens no senajām amatu prasmēm. No krāsainām auduma strēmelēm varēs veidot košu krūzītes vai katliņa paliktni, ērtu paklājiņu. * Zāļu tēju darbnīca  (no 7 gadu vecuma) visi interesenti ir aicināti iepazīt un izbaudīt plašo tēju valstību, interaktīvā veidā apgūt patvāra iekurināšanas prasmes, pagatavot zāļu tēju, uzzināt tās dziednieciskās īpašības un baudīt veselīgu, spēcinošu, veldzējošu dzērienu – dabas parkā “Daugavas loki” savākto zāļu tēju. Muzejpedagoģiskās nodarbībās: *Latgales parīziete Valentīna Zeile”. Muzejpedagoģiskā nodarbība iepazīstina ar Naujenes Novadpētniecības muzeja mākslas galeriju „Tēlniece Valentīna Zeile”, atvērto krājumu “Valentīnas Zeiles darbnīca” un izstādi „Dzimtas mantojums”, Latvijas tēlniecības spožo meistari Valentīnu Zeili. Pēc iepazīšanās ar videodemonstrējumu, kā V. Zeile veido skulptūras, katrs varēs iepazīt savas veidošanas spējas, sajust māla dziedinošo spēku un veidot māla figūriņas. * “Pankūku darbnīca”. Muzejpedagoģiskā nodarbība norisinās etnogrāfijas ekspozīcijā „Skovorda, ļižeika, kačerāgs i citi štrumenti”. Šeit varēsiet iepazīt seno latgaļu ēdienu gatavošanas tradīcijas, sadzīvē izmantotos traukus un priekšmetus, pagatavot mīklu, cept pankūkas uz lauku krāsns un izgaršot Latgales viesmīlību. * “Likteņzīmju darbnīca” - latviešu rakstu zīmju: Jumja,  Māras krusta un Saules zīmes nozīmes iepazīšana, iespēja izveidot savu spēka zīmi. Lekciju cikls “Daugavpils novads Latvijas simtgadē: likteņskaitļi” Ir katras valsts dzīvē zīmīgi notikumi un liktenīgi cilvēki, kas paliek tautas atmiņā. Naujenes Novadpētniecības muzejs, Latvijas simtgadi sagaidot, piedāvā lekciju ciklu “Daugavpils novads Latvijas simtgadē: likteņskaitļi”, kurā stāstīs par vēsturē nozīmīgiem notikumiem, kā tie atbalsojās Daugavpils novada politiskajā, kultūras, ekonomiskajā dzīvē. * Cikla ietvaros četras lekcijas ir veltītas mūsu novadniecei – medaļu māksliniecei Valentīnai Zeilei: “1937 – Latvijas tēlniecības personība – medaļu māksliniece V. Zeile”, “1971 - Āfrika manā sirdī (Āfrikai veltīts Zeiles skulptūru cikls)”, “1982 – V. Zeile: Latvija –Francija: Latvijas māksla Parīzē”, “1996 V. Zeiles darbu “atgriešanās” Naujenē, tēlniecības darbu kolekcija Naujenes Novadpētniecības muzejā”. Tā ir iepazīšanās ar Naujenes Novadpētniecības muzeja tēlniecības darbu kolekciju un intriģējošs stāsts par mākslinieces personību, liktenīgo ceļojumu uz Āfriku, par māksliniecei nolemto ceļu uz Parīzi un iekļaušanos Francijas mākslas vidē. * Lekcijā “1275 – Dinaburgas pils: Latvijas otrās lielākās pilsētas - Daugavpils pilsētas dibināšana” varēs ieskatīties Livonijas ordeņa viduslaiku bruņinieku Dinaburgas pils vēstures lappusēs un apmeklēt pils vēsturisko atrašanās vietu - Dinaburgas pilskalnu. *  Lekcijas “1986 – HES celtniecība: Slutišķu sādžas kultūrvēsturiskais mantojums” un “1991 – Barikādes; Latvijas kinoleģenda - A. Slapiņš” ļaus ieskatīties mūsu tautas atmodas ceļā uz Latvijas valsts atjaunošanu, par vērtībām, kas iznestas caur sāpēm un saglabātas, par idejiski stipriem cilvēkiem. *  Lekcijās 1941 - Latvijas inteliģences deportācijas (mākslinieces S. Linartes bērnības atmiņu stāstījums)” un “1949. gada iedzīvotāju deportācijas Latvijā un Daugavpils novadā” ir apkopotas latviešu tautas izdzīvošanas māksla izsūtījumā, zaudētas mājas, bērnības rūgtā garša svešumā, svešas varas šķirti likteņi un neaizmirstamas atmiņas. Lekcijas var papildināt ar izzinošām ekskursijām Naujenes Novadpētniecības muzejā un dabas parkā “Daugavas loki”. Apmeklējiet Naujenes Novadpētniecības muzeju, gūstiet pozitīvus iespaidus un bagātiniet māksliniecisko pieredzi. Būsiet mīļi gaidīti! Iepriekšēja pieteikšanās visām darbnīcām ir obligāta. Dalības maksa bērniem 1,00 EUR, pieaugušajiem 1,50 EUR. Nodarbības ilgums ir 1 stunda. Visas darbnīcas tiek organizētas Naujenes Novadpētniecības muzejā Skolas ielā 1, Naujenē un visi nepieciešamie materiāli pieejami uz vietas. Vairāk informācijas skat. www.naujenesmuzejs.lv

Tuvojas vokālo ansambļu koncertskate “Pavasara dziesma”