Naujenes novadpētniecības muzejā skatāma V. Zeiles tematiskā darbu izstāde “Saruna”

Tūrisms

2017. gadā izcilai novadniecei Valentīnai Zeilei apritēs 80 gadi. Tāpēc īpaša uzmanība muzejā tiek pievērsta tēlnieces radošā dzīves gājuma atspoguļojumam. Gada laikā apmeklētājiem tiks piedāvāti dažādi pasākumi, lai tuvāk iepazītu daudzšķautņaino un unikālo personību.

Izstādē "Saruna" ir apskatāms skulptūru cikls „Veltījums Kristus dzīvei”, ko veido 5 reliģiskai tēmai veltīti darbi: Ziņa, Cilvēka dēls, Olīvu dārzā, Jūdasa skūpsts un Lūk cilvēks!. Pirmā cikla skulptūra „Ziņa” jeb „Vēstījums” tapa kā pateicība Dievmātei par iespēju pārcelties uz dzīvi Parīzē un par visu, kas tik dāsni tika dots māksliniecei, it īpaši par viņas spējām izteikties mākslā.

„Kopš 1971. gada, kad pirmo reizi nokļuvu Parīzē – pilsētā, kuras simbols ir Dievmātes katedrāle, – visus turpmākos desmit mokošos nostaļģijas pārpilnos gadus, līdz pārcēlos uz dzīvi Francijā, es izmisīgi lūdzos Viņu: „Paņem mani savā pilsētā!” Un vēlāk, kad tas bija noticis, es uzrakstīju Dievmātei pateicības vēstuli, kurā apņēmos veidot Viņas tēlu – kad būšu tam gatava – un dāvināt to Parīzei.” /Valentīna Zeile/

Naujenes novadpētniecības muzejs atrodas Naujenē, Skolas ielā 1.
Vairāk informācijas: www.naujenesmuzejs.lv
naujenesmuzejs@inbox.lv, +371 654 71321

Bērnu rīts "Brīnumi jau nebeidzas" Nīcgalē