Naujenes Kultūras centrs ieskandināja Lieldienas

AKTUĀLI

Sākot ar 10. aprīli, Naujenes Kultūras centrā notika dažādas Lieldienām veltītas darbnīcas un aktivitātes, lai godam sagaidītu seno baltu tautu pavasara saulgriežu svinības. Šie svētki senlatviešiem nozīmēja “gaismas uzvaru pār tumsu” – laiku, kad diena ir kļuvusi garāka par nakti, no tā arī varētu būt radies svētku nosaukums – Lieldienas.

10.aprīlī Naujenes Kultūras centrs visus aicināja apgūt interesantu, smalku un skaistu rokdarbu veidu – kvilingu, kad no šaurām papīra strēmelītēm tiek veidotas interesantas figūras un kompozīcijas. Kvilinga tehnikā tika veidoti Lieldienu apsveikumi ar oliņām, puķītēm un taureņiem. Darbnīcas vadītāja Dajana Bašķirova izstāstīja, ka kvilinga aizsākumi meklējami viduslaiku baznīcās, kad mūķenes gatavoja rāmjus ikonām, tinot uz putna spalvas papīra strēmelītes ar apzeltītām maliņām, tā radot apzeltījuma iespaidu un, protams, arī parādīja un izstāstīja kā tīt, līmēt un veidot kompozīcijas šajā tehnikā.

10.aprīļa olu krāsošanas darbnīcas apmeklētāji izmēģināja jaunu un interesantu veidu, kā krāsot Lieldienu olas. Tradicionālajai, no senčiem aizgūtajai olu krāsošanas metodei ar sīpolu mizām un dabas materiāliem, nāca klāt jauna metode – olu krāsošana zīda kaklasaitēs. Darbnīcas apmeklētāji nepacietībā gaidīja, kamēr olas izvārās, lai beidzot ieraudzītu savu raibo olu un pārbaudītu vai jaunā metode darbojas. Sajūsma par iegūtajām raibajām un krāšņajām olām bija ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Otrajās Lieldienās, kad, acīmredzami, pavasaris visu dienu strīdējās ar ziemu, Naujenes Kultūras centra pagalmā pat intensīva snigšana neapturēja apmeklētājus nodoties tradicionālajām Lieldienu rotaļām kopā ar žagatām Žagu un Gatu. Klātesošie minēja mīklas, piedalījās Lieldienu stafetēs un ripināja olas. Noslēdzoties aktivitātēm, tika izspēlēta arī tradicionālā Lieldienu rotaļa “Putnu dzīšana” un visi klātesošie tika aicināti uz Lieldienu koncertu kopā ar Ati Auzānu. Patīkamā atmosfērā un jaukās mūzikas skaņās tika ieskandinātas Lieldienas Naujenes Kultūras centrā.

Lai Jums saulainas un priecīgas Lieldienas!

FOTOGALERIJA

Aiga Krute

Olu krāsošanas meistardarbnīca Līksnā