Naujenes kultūras centrs aicina uz tikšanos ar meistariem

AKTUĀLI

No 31. marta līdz 2. aprīlim visā Latvijā jau piecpadsmito reizi norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru!”. Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

LNKC Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta: "Šajā laikā ir mainījusies pasākuma norises forma, norises vietās izveidojušās dažādas tradīcijas. "Satiec savu meistaru" dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu no amatiem, pie meistariem var smelt ierosmi jauniem vaļaspriekiem, kā arī šādas tikšanās var būt jau sen aizmirstu prasmju un zināšanu atgādinājums."

31. martā no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 Naujenes kultūras centrā varēs tikties ar meistariem un piedalīties:

  • putnu būrīšu veidošanas meistarklasē, amatu meistara Valda Grebeža vadībā (tiks veidoti putnu būrīši izvietošanai Naujenes kultūras centra bērzu birzī);
  • Naujenes pagasta kulinārā mantojuma meistarklasē kopā ar Naujenes kultūras centra folkloras kopas “Rūžeņa” dalībniekiem;
  • Naujenes pagasta nemateriālā kultūras mantojuma – Naujenes pagasta dziesmu grāmatas – prezentācijā kopā ar Ingu Zeili un folkloras kopu “Rūžeņa”;
  • slāvu kulinārā mantojuma meistarklasē kopā ar Naujenes kultūras centra slāvu tradīciju ansambļa “Radenie” dalībniekiem;
  • iepazīties ar garīgajiem slāvu dziedājumiem un to specifiku kopā ar Tatjanu Čuprovu un slāvu tradīciju ansambli “Radenie”.

Aicinām ikvienu, kam rūp nemateriālā kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un tālāknodošana, nākt, darboties un papildināt savas zināšanas kādā no sfērām.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt veikta filmēšana un/vai fotografēšana no pasākuma rīkotāja un/vai citu tam pilnvaroto personu puses. Apmeklējot pasākumu apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un/vai filmēts un, ka iegūtais materiāls var tikt publicēts!

Naujenes kultūras centrs

Muzeja iela 6, Lociki

Tālrunis 654 74268

naujene_kc@inbox.lv

www.facebook.com/NAUJENESKC

www.satiecsavumeistaru.lv

www.lnkc.gov.lv

Brīvās cīņas sportisti starp labākajiem Latvijas čempionātā U-15 vecumā grupā