Naujenes kultūras centrā pavasaris uzvar ziemu

AKTUĀLI

18. februāra pēcpusdienā Naujenes pagasta Locikos Masļeņica tika nosvinēta ar vērienu! Kopā bija pulcējies liels skaits iedzīvotāju un ciemiņu, kas jau ar pirmajām mūzikas skaņām devās izkustināt savas kājas un nofotografēties ar lielāko Masļeņicas lelli Daugavpils novadā.

Pa nakti bija piesnidzis tik daudz sniega, likās, ka ziema nu nemaz negribēja atkāpties, taču visi klātesošie, piedaloties visdažādākajās aktivitātēs, pierādīja, ka tai ir laiks doties projām un pavasarim pārņemt valdīšanu.

Masļeņica ir paši jautrākie slāvu svētki, tautā runā, ka, šos svētkus vienkārši NEDRĪKST nosvinēt slikti, tad visu gadu tā vien ies, ka neveiksies, tāpēc pasākuma vadītāji – Pankūka, kura bija speciāli noripojusi no savas saimnieces Katjušas pannas un devusies uz Locikus ciemu, centās iedrošināt klātesošos gan dziedāt līdzi, gan dejot, gan vizināties uz nebēdu.

Pankūku, tējas un baranciņu smarža tā vien vilināja cilvēkus ierasties uz svētkiem, lielākā lelle Daugavpils novadā bija saredzama teju no pašas Daugavpils (lielākais paldies lelles iedvesmotājam un radītājam amatu meistaram Valdim Grebežam), un no pašiem Stabulniekiem pie mums bija ieradies krievu sievu ansamblis “Zapevočki” (vadītāja Tatjana Viškere), pateicoties kuram tika radīta ļoti jautra šo svētku noskaņa. Lociku vispopulārākais Volkovsku duets priecēja klātesošos ar nu ļoti jautrām častuškām un, protams, arī neiztika bez skanīgās balss īpašnieces Zitas Nitišas priekšnesumiem. Kā mums gāja, varat ielūkoties foto galerijā.

Košiem saules stariem piepildītu pavasari!

FOTOGALERIJA

Sveikti veiksmīgākie aizvadītā gada jaunie sportisti