Naujenes kultūras centrā notika tikšanās ar meistariem

Kultūra

No 31. marta līdz 2. aprīlim – vairāk kā 250 meistari aicināja interesentus apmeklēt un iesaistīties meistarklasēs, praktiskajās nodarbībās un lekcijās, lai iepazīstinātu ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radītu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību mūsu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Naujenes kultūras centrā 31. marta pēcpusdienā varēja piedalīties putnu būrīšu veidošanas meistarklasē. Amatu meistara Valda Grebeža vadībā tika veidoti putnu būrīši izvietošanai Naujenes kultūras centra teritorijā. Notika kulinārā mantojuma meistarklases – slāvu tradīciju ansambļa “Radenie” dalībnieki stāstīja par slāvu kulinārā mantojuma īpatnībām un aicināja klātesošos nogaršot guļbešņīkus un diennakts kāpostu zupu, savukārt folkloras kopa “Rūžeņa” iepazīstināja ar Naujenes pagasta kulināro mantojumu – grūdeni. Tāpat varēja noklausīties garīgos slāvu dziedājumus “Radenie” izpildījumā, bet folkloras kopa “Rūzeņa” klātesošajiem prezentēja Naujenes pagasta dziesmu grāmatu, kuru varēja apskatīt gan taustāmā veidā, gan noklausoties dziesmas folkloras kopas “Rūžeņa” izpildījumā.

Naujenes kultūras centrs

Muzeja iela 6, Lociki

Tālrunis 654 74268

naujene_kc@inbox.lv

www.facebook.com/NAUJENESKC

www.satiecsavumeistaru.lv

www.lnkc.gov.lv

Briģenes ezerā notiks spiningošanas sacensības