Naujene svin no 10. līdz 19. maijam!

AKTUĀLI

Klāt ir maijs - saulainais, siltais un ziedošais mēnesis un klāt ir arī Naujenes pagasta svētki, kurus šogad Naujene svinēs veselu nedēļu! Naujene ir vieta kurā var atrast valdzinājumu it visā – stāvajā un staltajā Slutišķu kraujā, no kuras paveras izcili, tuvi un tāli Daugavas ielejas skati, Juzefovas muižas parkā, kurā izbaudot dabu mēs smeļamies iedvesmu rītdienai, Putānu strauta čalojošajos ūdeņos… Naujenes pagasts tā ir brīnišķīgā daba, tie ir iedzīvotāji, tradīcijas, kas pārmantotas no paaudzes paaudzē un atmiņas, kas šeit ir izveidotas.

PIEKTDIEN 10. MAIJĀ PLKST. 13.00 Naujenes pagasta Lāču pamatskolas audzēkņi aicina visas māmiņas, vecmāmiņas, krustmāmiņas uz Mātes dienai veltīto koncertu, kas notiks Naujenes kultūras centrā (Muzeja iela 6, Lociki).

SESTDIEN 11. MAIJĀ PLKST. 10.00 notiks ekskursija pa burvīgo Naujenes pagastu. Būs iespēja apskatīt zirgu, liellopu, ogu, ogu stādu audzēšanas saimniecības un suņu audzētavu. Par atsevišķu samaksu varēs pavizināties zirga mugurā, iegādāties ogu stādus, saimnieki labprāt dalīsies savā pieredzē gan stādu audzēšanā, gan suņu dresūrā. Nobeigumā kopīgs pikniks Slutišķu sādžā. Pieteikumus ekskursijai gaidām līdz 8. maijam pa tālruni 65474268.

PIRMDIEN 13. MAIJĀ PLKST. 12.30 Naujenes pamatskolas audzēkņi gaidīs visas māmiņas, vecmāmiņas, krustmāmiņas uz Mātes dienai veltīto koncertu un visus interesentus uz foršām sporta aktivitātēm, kas notiks pie Naujenes pamatskolas (Stacijas iela 8, Dunski).

OTRDIEN 14. MAIJĀ PLKST. 12.00 notiks senioru atpūtas pasākums Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centrā (18. novembra iela 392, Vecstropi).

TREŠDIEN 15. MAIJĀ PLKST. 16.00 aicinām visas, visas Naujenes pagasta ģimenes uz Ģimenes dienu! Ģimenēm par godu neliels svētku koncertiņš, kurā uzstāsies Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis”, Lāču pamatskolas un Naujenes mūzikas un mākslas skolas kolektīvi. Daugavas ielā 34, Kraujā (bijušajā Naujenes jaunatnes un sporta centrā) tiks atklāta Naujenes pagasta iedzīvotāju radošo darbu izstāde. Gleznosim Mazo mākslinieku plenērā, spēlēsim aizraujošas galda spēles, piedalīsimies nūjošanas meistarklasē. Kraujas stadionā notiks superīgas sporta aktivitātes un plkst. 17.30 notiks Ģimeņu futboliņa turnīrs – gaidām vecāku un bērnu komandas (īpaši aicinām tētus), pieteikumus gaidām līdz 13. maijam, pieteikties var pa tālruni 22019135.

SESTDIEN 18. MAIJĀ NO PLKST. 15.00 Naujenes svinēs Muzeju naktī! Visas aktivitātes notiks Naujenes Novadpētniecības muzejā un tā teritorijā, Skolas ielā 1, Naujenē.

15.00 – 16.00 Izstāžu “Naujenes pagasta vēsture”, “Šūsim pašas”, “Vecticībnieku ikdienas dzīve un kultūra 20. gs. Latgalē” un spoguļu izstādes no muzeja krājuma atklāšana piedaloties Naujenes kultūras centra slāvu tradīciju ansamblim “Radenie”, Naujenes kultūras centra folkloras kopai “Rūžeņa”, Naujenes kultūras centra bērnu vokālajam ansamblim “Odziņas” un Naujenes kultūras centra senioru vokālajam ansamblim “Dzeipurs”.

16.00 – 16.15 Izstādes “Senās amatu prasmes fotogrāfijās” atklāšana piedaloties Naujenes kultūras centra vidējās paaudzes tautas deju kolektīvam “Dveina”.

15.00 – 24.00 Bezmaksas muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate.

17.00 – 18.00 Radošās aktivitātes ar Naujenes kultūras centra folkloras kopu “Rūžeņa” etnogrāfijas ekspozīcijā. Cienasta gatavošana Naujenes saimes galdam.

18.30 – 19.00 Rotaļas pie ugunskura ar folkloras kopu “Rūžeņa”.

19.00 Cienasts pie Naujenes saimes galda – veidosim Naujenes pagasta “saimes” galdu kopā! Pievienoties “saimes” galdam var atnesot katram savu sālījuma, marinējuma, ievārījuma burciņu, izceptu maizi, pīrādziņus, jebko, kas varētu iepriecināt citus un veicināt cilvēku gribēšanu atrasties kopā.

16.30 – 19.00 Māla gliemežu, lupatu lellīšu, šenila kociņu darbnīcas muzeja teritorijā.

Plkst. 21.00 Asu izjūtu cienītājus aicinām uz gaisa balona nakts spīdēšanu Juzefovas parkā (pacelšanās/nolaišanās gaisa balonā 3EUR).

SVĒTDIEN 19. MAIJĀ – NAUJENE SVIN 760!

Plkst. 06.00 Lidojums gaisa balonā (tiek piemērota maksa), pieteikties lidojumam var pa tālruni 65474268.

Plkst. 14.00 Naujenes pagasta svētku atklāšana pie Naujenes pagasta pārvaldes ēkas (Skolas iela 15, Naujene).

Plkst. 14.30 aicinām Naujeniešus, Naujenes pagasta iedzīvotājus, tos, kuri strādā Naujenes pagastā, tos, kas uzskata sevi par Naujeniešiem sirdī vai tos, kuri grib sveikt Naujeni svētkos, doties svētku gājienā “Brrrrrraucam svinēt!” no Naujenes pagasta pārvaldes ēkas līdz Juzefovas parkam. Ņemiet līdzi savus radus, draugus, mājdzīvniekus, mašīnu, velosipēdu, skeitbordu, traktoru, ķerru, jebko, kas iet, brauc, rūc… Aicinām arī apģērbā izmantot zili dzeltenās krāsas.

Plkst. 15.30 sveiksim jaundzimušos Naujeniešus un viņu vecākus. Mazuļus aicinām uz mazuļu rāpošanas sacensībām Juzefovas parkā, gatavojiet grabuļus, līdzi sapakojiet ekstra autiņbiksīties un gaidām Jūs pie starta līnijas. Vecāki - Jums vēl ir laiks izdomāt Jūsu mazuļa rāpošanas stratēģiju.

No plkst. 15.00 stadionā darbosies piepūšamās atrakcijas bērniem un no plkst. 17.00 varēs izdejoties bērnu disenītē.

Plkst. 16.00 gaidīsim Jūs svētku koncertā kur ar savām skanīgajām balsīm un skaistajām melodijām Jūs priecēs Sabīne Berezina un Nikolajs Puzikovs.

Plkst. 18.30 Lidojums gaisa balonā (tiek piemērota maksa), pieteikties lidojumam var pa tālruni 65474268.

Informējam, ka Naujenes pagasta svētku laikā var tikt veikta filmēšana un/vai fotografēšana no svētku rīkotāja un/vai citu tam pilnvaroto personu puses. Apmeklējot pasākumus, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un/vai filmēts un, ka iegūtais materiāls var tikt publicēts!

Bezmaksas pagasta transports 19. maijā:

Dunski 13.15 – Lociki 13.30 – Ceļinieks 13.35 – Vecstropi 13.40 – Krauja 13.45 – Naujene 13.50, atpakaļ, pēc svinīgā pasākuma.

Papildus informācija:

Olga Kuzmina, Naujenes kultūras centra direktore

Kontakttālrunis: +371 65474268, mājas lapa: www.naujene.lv, www.facebook.com/NAUJENESKC

Uz tikšanos Naujenē!

#NAUJENESVIN

Muzeju nakts "Nav nosapņots, bet izdzīvots..."