Muzeju nakts “Nav nosapņots, bet izdzīvots…”

AKTUĀLI

18.maijā Muzeju nakts ietvaros tiek rīkots pasākums “Nav nosapņots, bet izdzīvots”.

Pasākuma ideja radās, balstoties uz reālu notikumu: traģisku mīlas stāstu, kurš nu ir kļuvis par leģendu un tiek dēvēts par Daugavpils Romeo un Džuljetas versiju.

Pasākums, kas vienlaikus ir arī velomaršruts (14 km garumā ar 4 pieturvietām), balstīsies uz diviem jauniešiem - Ņinu un Juri,  kuri dosies caur laika griezumiem un stāstīs par notikumiem Daugavpilī 20. gs. pirmajā pusē. Simboliski tiks izbraukts Ņinas un Jura liktenīgais brauciens, apstājoties vēsturiskajos ceļa posmos.

Velomaršruta sākumpunkts Parādes iela 1, stāvvietā plkst. 12.00. Tālāk dalībnieki dosies uz J. Raiņa 6. vidusskolu, pēc tam uz veco Grīvas dzelzceļa staciju un Kalkūnes muižu, kur viesi tiks sagaidīti ar nelielu koncertu un stāstu par muižas vēsturi.

Pasākuma noslēgums notiks Raiņa mājā Berķenelē. Šeit viesi varēs baudīt brīvdabas koncertu, kurā uzstāsies jauniešu mūzikas grupas un solisti no Daugavpils, Rēzeknes, Ilūkstes  un Lietuvas.

Berķeneles pusmuižas ēkā tiks atklātas laikraksta ”Latgales Laiks” reportieru izstāde “Latgales mirkļi” un M.Veisbārdes,  A.Bērziņa,  U.Libertes darbu izstāde “Saules meitas”, Kalkūnes pagasta jaunieši piedāvās radošās darbnīcas, savukārt klētī varēs skatīt gaismas/ziedu instalāciju un jauniešu teātra studijas Berķeneles kamolītis izrādi “Akāciju palags”.

Ar šo velomaršrutu gribam  lauzt sabiedrības aizspriedumus un stereotipus, radīt vēlmi uzlabot savstarpējās attiecības un apliecināt Mīlestības spēku cilvēka dzīvē.

Raiņa māja Berķenelē
tālr.: 29272200, 26638038

 

Bezmaksas darbnīcas par kinētisko enerģiju