Bezmaksas darbnīcas par kinētisko enerģiju

AKTUĀLI

Daugavpils novadā 15. maijā Ambeļu pagasta Putānos un 16. maijā pie Špoģu vidusskolas notiks darbnīcas pedāļiekārtu izgatavošanā elektrības ražošanai un izmantošanai mājsaimniecībās. Darbnīcas vadīs atvērtās saimniecības "Zadiņi" vadītāji Gatis Kreicbergs un Elgars Felcis (www.facebook.com/saimnieciba.zadini/ [1]). Gatis ir meistars ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, daudzu ērmriteņu, Vecrīgas velorikšu un citu nestandarta iekārtu autors. Elgars ir vides aktīvists, ilgtspējas zinātnieks un pētnieks Latvijas Universitātē un Latvijas permakultūras biedrības vadītājs.

Darbnīcu gaitā ir plānots iepazīstināt ar projektu OFF-GRID: DIY, izprast kinētiskās enerģijas un pedāļiekārtu izmantošanas iespējas un praktiski piedalīties vairāku iekārtu izgatavošanā - piemēram, izgatavot velo-galdu elektrības ražošanai, velo pumpi, velo veļas mašīnu vai velo smalcinātāju.

OFF-GRID projekta ietvaros līdzīgas darbnīcas 2019. gadā notiks arī Kurzemē un Vidzemē, Liepājas un Smiltenes novados. Vairāk informācijas par projektu skatiet projekta mājas lapā http://off-grid.rocks/

Pirmās 5 iekārtas jau ir izgatavotas: www.youtube.com/watch?v=ny-EInKBv7w [2]

DARBNĪCU PROGRAMMA

15.MAIJĀ

14.20 - 15.15 Ērmriteņu demonstrēšana un projekta prezentācija Špoģu vidusskolas pagalmā

16.00 - 20.00 Pedāļu datorgalda un Velo-ūdenspumpja izgatavošana Ambeļu pagasta Putānos (pieteikšanās:26358845, atrašanās vietu un kā nokļūt skatiet šeit [3])

16.MAIJĀ

10.00 - 11.00 Ērmriteņu demonstrēšana un projekta prezentācija Preiļos

12.00 - 13.00 Ērmriteņu demonstrēšana un projekta prezentācija Aglonā

14.00 - 18.00 Pedāļu datorgalda un Velo-ūdenspumpja izgatavošana Špoģu vidusskolas pagalmā (pieteikšanās tiem, kuri nav Špoģu skolēni:26358845)

Gaidām darbnīcās!

Vairāk informācijas par pedāļenerģiju Latgalē: http://latgola.permakultura.lv/category/home/

 

Sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām