Naujenē lustīgi pavadīja Lieldienas

AKTUĀLI

Klausījos, brīnījos, kas aiz kalna gavilēja – Lieldieniņas braukšus brauca uz Naujenes kultūras centru!

Cilvēks, būdams dabas sastāvdaļa, ir cieši saistīts ar dabā notiekošajiem procesiem, sevišķi ar sauli, kas nosaka gadalaiku maiņas un gadskārtu ieražu ciklu. Jau laikus pirms Lieldienām dabā var manīt, ka saule pakavējas ilgāk pie debesīm, gaiss kļūst smaržīgāks un siltāks. Lieldienās dabā noveļas tumsas slogs un saule sāk iet savu uzvaras ceļu!

Pirms zaļās ceturtdienas Naujenes kultūras centrs pārvērtās par Lieldienu zaķu un olu fabriku. Kopā ar amatu meistaru Valdi Grebežu notika kārtējā gāzbetona sērijas darbnīca. Šoreiz apmeklētāju skaits strauji palielinājās un gāzbetona daudzums strauji samazinājās. Darbnīcas dalībnieki veidoja raibus Lieldienu zaķus un olas.

Otrajās Lieldienās, kad pavasaris ārā pavisam nelutināja, Naujenes kultūras centrs apņēmās lutināt visus klātesošos ar Lieldienu koncertu. Bija gan lustīgas dejas ar Naujenes kultūras centra vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu “Dveina” (vadītāja Antra Dombrovska), gan Lieldienu rotaļas kopā ar Naujenes kultūras centra folkloras kopu “Rūžeņa” (vadītāja Inga Zeile), gan tradicionālā olu ripināšana, kā tad bez tās! Ar siltām ovācijām uz skatuves tika sagaidīti arī īpašie Lieldienu koncerta viesi – “Brāļi Puncuļi”, kas ar īsteno latgaliešu humora izjūtu, sirsnīgām un skanīgām dziesmām ieskandināja Lieldienas!

Lai katram vairāk saules!

FOTOGALERIJA Naujenes kultūras centrs  

Diskutēja par tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Slutišķos