Naujenē ļoti gaida pavasari

AKTUĀLI

Masļeņicas nedēļā Naujenes kultūras centrā, kā jau ierasts, valdīja rosība. 6. martā visi interesenti tika aicināti uz Mežģīņu pankūku cepšanas darbnīcu, lai ierastajai pankūku cepšanai piedāvātu interesantas pankūku alternatīvas. Tā arī tapa rozā un zilas mežģīņu pankūkas. 10.marta rīts iesākās ar Masļeņicas lelles veidošanu kultūras centra laukumā. Ja pagājušajā gadā Naujenes pagasta lelle bija lielākā Daugavpils novadā, tad šogad tā noteikti bija lielākā vismaz Latgalē. Lelles augstums sasniedza gandrīz 5 metrus, tās radītājs ir amatu meistars Valdis Grebežs. Pēcpusdienā notika ziemas aizvadīšanas pasākums “Visas rūpes metiet malā, Masļeņica mūsu galā!”, kura laikā skanēja lustīgas dziesmas, notika interesantas sacensības, kāpšana kokā pēc dāvanām, cienāšanās ar pankūkām un tēju un, protams, lelles dedzināšana. Tam visam līdzi sekoja Matrjoška, kura sev līdzi uz pasākumu bija atvedusi mazās māsiņas un brālīšus - Naujenes kultūras centra bērnu vokālo ansambli “Odziņas” (vadītāja Tatjana Zviceviča), skanēja arī pašsacerētas dziesmas un častuškas, kuras izpildīja slāvu tradīciju ansamblis “Radenie” (vadītāja Tatjana Čuprova), ciemos bija ieradies Stabulnieku mazākumtautību sievu ansamblis “Zapevočki” (vadītāja Tatjana Viškere) un koncertā gan ar bajāna spēli, gan dziesmām priecēja arī Lociku ciema iedzīvotāji Natālija un Viktors Vaļkovski. Ja Jūs vēl neesat pārliecināti, kur nākamgad braukt svinēt ziemas aizvadīšanas svētkus, ieskatieties galerijā, lai obligāti dotos svinēt šos svētkus pie mums! Neskatoties uz to, kādi laika apstākļi ir ārā, lai dvēselē vienmēr ir pavasaris! FOTOGALERIJA Informāciju sagatavojis: Naujenes kultūras centrs     

Sventes komanda pārliecinoši labākā novada čempionātā 64 lauciņu dambretē