Modernizē ūdenssaimniecību Laucesā un Nīcgalē

AKTUĀLI

Novada teritorijā norit ūdenssaimniecības modernizācijas darbi. Pērn tika atjaunota ūdensapgāde Laucesas pagasta Mirnija ciemā un šogad šāds projekts par pašvaldības budžeta līdzekļiem tika veikts arī Laucesas ciemā. Laucesā demontēta vecā un uzstādīta jauna atdzelžošanas stacija, nomainītas atdzelžošanas iekārtas, atjaunotas pieslēguma trases, izveidots apžogojums ūdenstorņa teritorijai, kā arī veikts jauns dziļurbums. “Jaunais dziļurbums ir par 20m dziļāks, lai trāpītu citā horizontā. Tā kā ūdenstornis atrodas purvainā vietā, līdz šim ūdenim bija specifiska piegarša un arī nedaudz paaugstināts dzelzs, jo pienācīgi nedarbojās filtrēšanas iekārtas. Pēc paveiktā projekta noteikti būs ekonomija uz elektrības rēķina, jo uzstādīts ir labāks sūknis, kas patērē mazāk jaudas. Ūdens padeve tiks nodrošināta automātiskā režīmā atkarībā no patērētāju nepieciešamības,” pastāstīja Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesteris. Darbus veica trīs uzņēmumi - SIA Eko Pētnieks taisīja dziļurbumu, SIA Apollo D - komunikācijas,  SIA Filtrs piegādāja un uzstādīja atdzelžošanas iekārtas.

Par pašvaldības budžeta līdzekļiem ūdenssaimniecības modernizācija veikta arī Nīcgales ciemā – jūlijā testa režīmā palaistas atdzelžošanas iekārtas un artēziskā aka. Iepriekšējā artēziskā aka bija 80m dziļa, savukārt jaunā sasniedz 140 metrus. “Atdzelžošanas iekārta ir piepildīta ar filtrējošo materiālu,  skaitītājs izlaiž cauri nepieciešamo ūdeni un tad tas automātiski aizveras un sāk iekšējo skalošanu. Līdz šim te stāvēja liela tvertne ar smiltīm un caur tām tika laists ūdens.  Katru dienu šo tvertni vajadzēja skalot, kas bija ļoti darbietilpīgs process un patērēja daudz ūdens, lai izskalotu no smiltīm dzelzs nogulsnes,” jauno tehnoloģiju izskaidro pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts. Jaunās iekārtas Nīcgalē uzstādīja SIA “Filtrs”.

Kā norāda A.Aizbalts, šobrīd jaunas atdzelžošanas iekārtas ir uzstādītas visā novadā, izņemot Vaboles un Červonkas ciemu.

Daugavpils novada V vasaras sporta spēlēs triumfēja Ambeļu komanda