Mežģīņu pankūku cepšanas darbnīca

Kultūra

Vai Jūs zinājāt, ka līdzās pavasara sagaidīšanas svētkiem – Masļeņicai - šajā dienā agrāk godināja slāvu Lāču dievu? Ir viedoklis, ka senatnē slāvi lāci ir saukuši par “komu” un no šejienes ir arī izveidojies teiciens – “pirmā pankūka komiem” – tātad lāčiem, tāpēc rīta agrumā ar dziesmām un dejām ciemu iedzīvotāji uz mežu vispirms aiznesa ziedojuma pankūkas Lāču dievam un salika tās uz celmiem un tikai pēc tam sākās īstās Masļeņicas dzīres un svinēšana…

Mēs gan to nedarīsim, cik muļķīgi būtu nest lāčiem pankūkas, ja lāču mežā netālu no Lāču (Lociku) ciema viņu nemaz nav. Taču Masļeņicas nedēļas ietvaros mēs aicinām uz mežģīņu pankūku cepšanas darbnīcu, kur visas pankūkas mēs ziedosim tikai un vienīgi sev.

Lai rezervētu sev pankūku “ziedojumiem”, lūgums piezvanīt mums pa tālruni 65474268 un tiekamies trešdien 6. martā plkst. 17.30, Naujenes kultūras centrā. Dalības maksa 1 EUR, VIETU SKAITS IEROBEŽOTS – tāpēc pasteidzies!

Informējam, ka darbnīcas laikā var tikt fotografēts un fotogrāfijas var tikt publicētas publiski pieejamās tīmekļa vietnēs!

Naujenes kultūras centrs,
Muzeja iela 6, Lociki
Tālrunis uzziņām 654 74268

Turpinās Daugavpils novada florbola čempionāta apļa turnīra izspēles