Mežā Līksnas pagastā pie Jaunās Forštadtes izveidots plašākais orientēšanās poligons Latgalē

AKTUĀLI

Papildinot brīvā laika pavadīšanas iespējas dabā, mežā pie Jaunās Forštadtes mikrorajona izveidots plašākais orientēšanas poligons Latgalē, kas tapis sadarbībā ar A/S Latvijas Valsts meži projekta “Orientējies Latvijā” ietvaros. Poligons ietver sevī trīs dažāda garuma distances, kas piemērotas garākām pastaigām vai pārgājieniem. Lai pastaiga būtu interesantāka, distances laikā ir jāveic uzdevums – pēc kartes noteiktā secībā jāatrod izvietotie kontrolpunkti.

Orientēšanās maršruti ietver lielāko meža daļu pie Jaunās Forštadtes, sākot no Rēzeknes ielas līdz pat karjeram “Kāpas”, kopumā sešu kvadrātkilometru platībā. Kopumā izvietoti 60 stacionāri kontrolpunkti, mudinot iepazīt dabas objektus un daudzveidīgo apvidu.

Ir izveidotas trīs dažāda garuma un sarežģītības distances:

  • Īsā distance ir veidota 1.9 km garumā ar 6 kontrolpunktiem. Piemērots ģimenēm ar bērniem. Lielākoties kontrolpunkti izvietoti uz līnijveida objektiem, lai orientēšanās;
  • Vidējā distance ar 12 kontrolpunktiem 4,9 km garumā ir piemērota garākai pastaigai vai skriešanas treniņam. Distance aptver lielāko daļu no unikālajām iekšzemes kāpām, kas atrodas mežā pie Jaunās Forštadtes;
  • Garā distance piemērota garākam pārgājienam, kurā jāveic vismaz 9 km, lai atrastu 20 kontrolpunktus. Distance ietver mežu pie Jaunās Forštadtes un iekšzemes kāpas, kurās ir izteikts reljefs un nepieciešamas labas orientēšanās iemaņas.

Ir izveidota arī izvēles distance, kurā katrs pats var sastādīt veicamo maršrutu. Distances garumu un kontrolpunktu apmeklēšanas secību var pielāgot, apmeklējot tikai daļu no objektiem. Būtiski ir atzīmēties starta un finiša punktā, lai tiktu fiksēts apmeklēto punktu skaits un distancē pavadītais laiks.

Starta un finiša vieta atrodas mežā pie Jaunās Forštadtes uz elektrolīnijas. Drukātas kartes var saņemt Daugavpils Tūrisma informācijas centrā iestādes darba laikā.

Kartes var apskatīt un lejupielādēt arī elektroniski mājaslapas sadaļā Orientēšanās poligoni, izvēloties sadaļu “Karostas orientēšanās poligons”.

Kontrolpunktos izvietotas QR kodu plāksnītes. Lai varētu uzskaitīt distancē pavadīto laiku un salīdzināt to ar citiem, atzīmēšanās notiek ar mobilo aplikāciju "Qrenteering". Pamācību, kā lietot mobilo aplikāciju var atrast mājaslapas sadaļā Jaunās Forštates poligons.

Līdz ar poligona iekārtošanu mežā pie Jaunās Forštadtes, Daugavpilī un Daugavpils novadā kopumā izveidoti trīs stacionārie orientēšanās poligoni. Pirmie orientēšanās maršruti tapuši Ruģeļu ūdenskrātuves apkārtnē un Stropu mežaparkā.

Palīdzēt pat tad, kad nav iespējams