Medumu pagasta pirmie pasākumi 2018. gadā

AKTUĀLI

Medumu pagastā pirmie pasākumi 2018. gadā notika 10. februārī - Valentīna dienai veltīts koncerts “No manas sirds tavējā” un Veronikas Rumjancevas personālizstādes atklāšana “Vizuālie pieraksti”.

Valentīna diena plaši tiek uztverta vienīgi kā diena, kurā visi mīlētāji pauž mīlestību vienam pret otru. Taču, vēloties lauzt šo stereotipu, tika piedāvāts jauns skatījums uz Valentīna dienu - kā uz dienu, kura ir jāvelta domām, pārdomām un stāstiem par un ap mīlestību. Tādējādi radās pasākums, kurā tika izpausta un rādīta mīlestība pret mākslu, jo mākslas pasaulei piederošie cilvēki ir vieni no tiem, kuri pašatdevīgi un savā veidā pat bez ierunām velta savu laiku, spēku un enerģiju pret vienu no viņu galvenajām mīlestībām dzīvē - mākslu.

Koncertā uzstājās Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes studentes - vijolnieces Anna Sazonova un Svetlana Blaževiča izpildīja klasiskus un laikmetīgus skaņdarbus, kā arī savus dzejas darbus lasīja Igors Sivačjovs - viņa dzeja šī gada 27. janvārī notikušajā “Dzejas slema” pasākumā Daugavpilī pēc žūrijas vērtējuma godpilni ieguva 1.vietu. Dažas dziesmas izpildīja arī jaunieceltā Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Elizabete Poddubnova - angļu un latgaliešu valodā.

Pirmās pasākuma daļas nobeigumā ar mākslinieces Veronikas Rumjancevas klātesamību tika atklāta viņas personalizstāde “Vizuālie pieraksti”, kura sastāv no 15 darbiem - eksperimentiem ar dažādām grafikas tehnikām. Vēlamies atkārtoti atzīmēt, ka izstāde būs skatāma līdz šī gada 7. martam Medumu pagasta pārvaldes ēkas foajē.

Izsakām visdziļāko pateicību pasākuma dalībniekiem par atsaucību un sniegtajām emocijām šajā pasākumā - Annai Sazonavai, Sveltanai Blaževičai, Igoram Sivačjovam un Veronikai Rumjancevai!

Turpmāk Medumu pagasta Tautas namā pēc iespējamības bieži vien tiks ievērota šī mākslu kombinācija - koncerts apvienojumā ar izstādes atklāšanu, tāpēc aicinām aktīvi sekot jaunumiem par tuvākajiem pasākumiem Medumu pagastā!

Informāciju sagatavoja:
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja
Elizabete Poddubnova

 

Latgales reģiona biškopju konferencē diskutēja par apiterapiju