Medumu jauniešu rosīgais pavasaris

Jaunatnei

Ir atnācis skanīgs un ziedošs pavasaris, sniegpulkstenītes zied jau pilnā sparā un putni atgriežas no siltajām zemēm. Marts Medumu jauniešiem ir sācies ar instalācijas atjaunošanu par godu sieviešu dienai un pavasara sākumam. Instalācija tika novietota ceļa posmā no Zarasiem (Lietuva) uz Daugavpili, kur atrodas Medumu pagasta teritorija.

Medumu jaunieši, par godu 8. marta svētkiem, sagatavoja apsveikuma lapas un piestiprināja pie sludinājuma dēļiem Medumu ciema teritorijā, lai mūsu mīļās jaunkundzes uzsmaidītu jaukam apsveikumam saulainā un pavasarīgā dienā.

Jaunieši, sadarbībā ar pagasta sociālo darbinieku, sagatavoja košas un brīnumainas atklātnes jubilāriem, kuri dzīvo jau ilgu mūžu un tagad izbauda laiku pensijā. Mūsu atklātnes uzlaboja garastāvokli un padarīja dienu labāku.

Pavasara brīvlaikā jaunieši visiem pagasta bērniem un iedzīvotājiem rīkoja radošu darbnīcu „Dekupāžas maģija”, kura notika no 11. līdz 12. Martam. Par laimi, dekupāžas tēma ļoti ieinteresēja Medumu pagasta seniorus un iedzīvotājus, jo tas ir ļoti radošs process, kas aizrauj un ļauj izpausties fantāzijai.

Tradicionāli, Masļeņicas pēcpusdienā Medumu pagastā ļoti plašā pulkā sanāca pagasta iedzīvotāji un viesi, lai pavadītu svētkus. Jaunieši kā parasti nepalika malā un parādīja aktīvo iesaistīšanās garu. Palīdzējā organizēt pasākumu, sildīja uz mangāla pankūkas, vārīja tēju un piedāvāja visiem uzcienāties, klāt pieliekot krējumu un ievārījumu. Tāpat jaunieši iemūžināja fotogrāfijās pasākuma gaitu un uztaisīja Meteņu lelli, kuru saģērba košās un spilgtās drēbēs.

Marta beigās jaunieši piedalījās intelektuālajā spēlē Daugavpils novada jauniešiem. Spēles jautājumi deva iespēju pārbaudīt savas zināšanas, loģiku un atjautību. Spēle mudināja jauniešos komandas garu, kas palīdzēja ātri atbildēt uz spēles jautājumiem. Pasākums sākās ar to, ka Daugavpils novada domes jauniešus godināja ar apliecību pasniegšanu par brīvprātīgā darba veikšanu 2018. gadā. Medumu jauniešu vidū tika godināti Jevgeņija Kalinčuka un Rihards Vaņkovs, kuri bija savākuši vairāk par 50 stundām.

Drīzumā tiks izsludināta pieteikšanās Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam