Medumu jaunieši izrotā pagastu ar Lieldienu dekoriem

AKTUĀLI

Medumu pagasta jaunieši turpina 2016.gadā iesākto akciju ''100 labie darbi Latvijas simtgadei'', izgatavojot no koka kreatīvu sludinājumu dēli, kurš tika piestiprināts pie nesen izveidotās autobusa pieturas. Jaunieši bijuši aktīvi Medumu pagasta eksterjera veidošanā. Tika izveidotas un izvietotas pagasta teritorijā finiera kompozīcijas (ziedi un Lieldienu olas), kuras ievieš krāsas pavasara pirmajos mēnešos.

Martā jaunieši organizēja aktivitāšu ciklu saistītu ar Lieldienām. Tika organizētas radošās darbnīcas “Lieldienu dekors” un novadīta viktorīna, kurā tika uzdoti un apspriesti jautājumi par pavasara svētkiem. Pateicoties Jevģēnijai Kaļinčukai, jaunietei, kura visaktīvāk palīdzēja organizēt pavasara aktivitātes, tika piesaistīti gan bērni, gan jaunieši, gan vecāka gājuma cilvēki. Radošo darbnīcu produkti tika veidoti no dažāda audekla, olu čaulmalām, vilnas materiāliem, auklām, kā arī pogām, mežģīnēm un citiem materiāliem, kuri agrāk tika izmantoti tautā, sadzīves vajadzībām.

Martā radās ideja izveidot foto-izstāžu ciklu “Medumu pagasts dažādu gadalaiku toņos”, veltītu Latvijas simtgades svinībām, lai kārtējo reizi atzīmētu, cik skaista un brīnišķīga ir dzimtā zeme. Ieceres pamatā, tiks izveidotas 4 izstādes, veltītas katram gadalaikam (Pavasaris, Vasara, Rudens, Ziema).

Igors Lisjonoks
Jauniešu organizācijas “Medumu Cerība” dalībnieks

 

Seminārs par vecticībnieku kultūras mantojuma saglabāšanu