Medumos vēra vārtus pavasarim

Kultūra

Medumu Tautas namā 7.februārī valdīja jautrība un līksmība. Kopā ar Saimnieci, Kazu, Aunu un Čigānieti vērām vārtus pavasarim ar tradicionālām aktivitātēm.

Sākām ziemas padzīšanu ar Meteņu masku izstādes atklāšanu. Vēl janvārī pavadījām divas dienas veidojot maskas. Šai izstādei izvēlējāmies mūsu mīļāko tematu – auduma priekšmetu otrreizējo izmantošanu, tāpēc pārstrādājām jau nevajadzīgas mantas un tās pārtapa par burvīgām maskām.

Darbu autori ir Medumu bērni, Medumu rokdarbu pulciņa “Kaleidoskops” rokdarbnieces, kā arī Medumu iespēju pamatskolas audzēkņi. Izstāde būs skatāma visu februāri Medumu Tautas nama foajē.

Pēc atklāšanas, skaļi trokšņojot, kopā ar Saimnieci un bērniem pārvietojāmies uz zāli, kur klausījāmies stāstījumā par Meteņdienas tradīcijām, spēlējāmies un rotaļājamies. Vēlāk bērni tika sadalīti  trīs komandās un Auna vadībā piedalījās jautrās sporta stafetēs. Pēc apbalvošanas, aktīvi sportojot, nogaršojām sātīgu Meteņu grūdeni un veselīgu zāļu tēju.

Čigāniete bija kreatīva un dāsna, un iemācīja veidot salmu lelli, kurā bērni ievija sliktās domas un darbus, kas tika sadedzināti kopā ar lelli. Pateicībā par aktīvu piedalīšanos bērniem tika dāvāts saldumu salūts.

Sirsnīgs paldies Meteņu komandai – Aelitai Kožemjakinai (Medumu pagasta bibliotēkas vadītājai), Diānai Mikulanei (rokdarbu pulciņa “Kaleidoskops” vadītājai), Aleksejam Korotkovam (Medumu pagasta pārvaldes sporta instruktoram).  Lai silts un jauks pavasaris katra sirdī!

Sagatavoja Medumu pagasta Tautas nama kultūras darba vadītāja Anita Drozdova

1. klases 100 dienas Kalupes pamatskolā