Medumos atzīmēja Latvijas 99. gadadienu

AKTUĀLI

Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu sagaidot, Medumu Tautas nams organizēja muzikāli poētisku vakaru “Radošums mums apkārt”, kura mērķis bija stiprināt piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret Latvijas tradīcijām un kultūrvēsturisko mantojumu. Pasākuma galvenā ideja bija parādīt, ka Latvijas bagātība ir stipra tauta, neaptverami skaista daba, senās, neizzudušās prasmes un Latvijas radošums un talanti ir viens no veidiem, kā varam pastāstīt par sevi apkārtējai pasaulei.

Radošums slēpjas visapkārt. Tās ir klausīšanas, nepārtraukta brīnīšanās, dāvana. Radošums ir nenoteiktība. Un šajā svētku priekšvakarā radošums bija visapkārt. To galvenokārt veidoja jaunā un talantīgā dzejniece, dziesmu autore un ģitāriste – Marija Gerbredere un gleznu izstādes “Priekšauts” atklāšana. Marija Gerbredere skatītājus priecēja ar labāko latviešu, pasaules un pašu dziesmu izpildīšanu. Ģitāras skaņas piepildīja atmosfēru, piešķirot īpašas nokrāsas šim pasākumam. Izstāde “Priekšauts” uz Medumiem atceļoja no Jāņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja. 10 vides objektus priekšautu formā uz koksnes pamata, darinājuši Saldus novada mākslinieki mākslas plenērā, kurš tika veltīts vienam no Baltijas mākslas modernizētājiem un latviešu nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem Jānim Rozentālam.

Dienu garums un pelēcīgās krāsas liek īpaši novērtēt katru saulaino dienu šajā rudenī, tāpat kā ikvienu panākumu un labo darbu Medumu pagasta dzīvē. Aktīvi un darbīgi cilvēki ir pagasta  lepnums un šajā svētku pasākumā Vitai Mikulānei un Ēduardam Bikuļčam tika pasniegti atzinības raksti par nopelniem darbā.

Radoši, talantīgi un darbīgi cilvēki, radošā jauna paaudze- tās viss dzimst Latvijā un padara to par unikālu valsti, par kuru ikkatrs tās iedzīvotājs var lepoties.

Sirsnīgi sveicam Latvijas 99.gadadienā! Novēlam Latvijai zelt un plaukt un tās iedzīvotājiem – spēku, vienotību, mīlestību un savstarpēju mieru!

Līksnas pagasta kultūras nama vokālajam ansamblim “Elēģija” – 15!