Mārai Zālītei – 65

AKTUĀLI

2. martā Nīcgales pagasta Tautas bibliotēkā notika bērnu rīts “Ceļojums kopā ar Tango un Tūtiņu”, lai tā svinētu rakstnieces Māras Zālītes 65. dzimšanas dienu.

Lai ceļojums būtu interesants, bērnudārza audzēkņi kopā ar audzinātājām sagatavoja mājasdarbu – izlasīja Māras Zālītes grāmatu “Tango un tūtiņa ciemos”.

Tango un Tūtiņa, kuru raksturus rakstniece noskatījusi no saviem suņiem, ir divi bērni, tikai ar četrām kājām. Stāsts ir par jauku ceļojumu pie krustmātes, kas cep garšīgas kotletītes – vilcienā sunīši ēdīs saldējumu, skatīsies pa logu. Taču vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc, bet labsirdīgajam sanbernāram Tango vienam pašam, pārvarot visādas briesmas, jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Bigauņciems? Abragciems? Ķesterciems? Bērzciems? Apšuciems? Zināms tikai viens - ciems atrodas pie jūras, bet pie jūras jau ir tie visi…

Mazos lasītājus uz Lapmežciemu aizveda burvju vilciens, tur bērni palīdzēja melnajai vārnai pārtapt par baltu kaiju. Tālāk bērni devās uz Ragaciemu un veidoja visskaistāko ragu zilajai govij. Ceļojuma gala stacijā- Klapkalnciemā, ceļotāji kā īsti rakstnieki no košiem burtiem salika rakstnieces un grāmatas varoņu vārdus.

Pasākuma noslēgumā visi kopā izlasīja Māras Zālītes stāsta noslēgumu un bērni sev līdzi paņēma atziņu,  ka katra labā doma pārvēršas par zvaigznīti pie debesīm un vakaros var ieraudzīt visas pasaules labās domas.

Informāciju sagatavoja:
Ruta Bogdanova,
Nīcgales pagasta tautas bibliotēkas vadītāja

Daugavpils krievu dambretes kausa izcīņas 1.posms