Maļinovas pagastā sagaidīja pavasari

AKTUĀLI

Masļeņica tiek gaidīta ar prieku, jo ikviens gaida pavasari, bet tieši Masļeņica ir tie svētki, kas simbolizē tā tuvošanos. Līdz ar Masļeņicu beidzas garie un tumšie ziemas vakari un cilvēku skatījums uz dzīvi.

26. februārī Maļinovas pagastā pavadīja ziemu un sagaidīja pavasari. Koncertā piedalījās Baltkrievijas centra vokālais ansamblis „Spadčina” un pagasta vokālie ansambļi „Avenes”un „Ivuški”. Pasākums turpinājās ar rotaļām un jautrām sacensībām: kas pirmais apēdīs pankūku, konkurss „pirtnieki”. Sievietes sacentās bantes siešanā uz virves un zābaku mešanā. Pagasta jaunieši rāpās uz staba, saņemot balvas. Iedzīvotāji piedalījās virves vilkšanas konkursā. Bērni vizinājās ar zirgu un piedalījās konkursā „ Izjādes uz slotas kāta.” Ar rotaļdejām tika sadedzināta salmu lelle, pēc visām svētku izdarībām visi cienājās ar karstu tēju un pankūkām.

Paldies Maļinovas pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei par atbalstu svētku rīkošanā.

Informāciju sagatavoja:
Maļinovas saieta nama vadītāja E.Koļesnikova

Izcili starti Latvijas čempionātā vieglatlētikā