Mākslas un garšu pasauli baudot

Ilūkste

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 6.-8.klašu skolēni piedalījās SIA "Rutare" izzinošajā nodarbībā par saldējumu.

Bija gan interesanti, gan garšīgi! Nodarbības laikā skolēni iepazinās ar to, kā saldējums tiek attēlots vai kā parādās dažādās mākslas nozarēs - kino, modē, mūzikā, reklāmā utt., t.sk., saistībā ar dažādiem Latvijas vēstures posmiem un kultūras norisēm.

Skolēni uzzināja arī par uzņēmuma dizaina logo, pievērsa uzmanību tam, ka mūsdienās produkta noformējums, pasniegšanas veids un izskats ir tikpat svarīgs kā produkta garšas kvalitāte.

Nodarbības noslēgumā skolēni izzināja saldējuma garšas īpatnības.

Izvērtējot nodarbību, skolēni izteica šādas atziņas:

6.a klases skolēniem patika sagatavotā prezentācija.  Saistoša bija informācija, ka saldējuma ražošanai nepieciešamas četras pamatsastāvdaļas, kas ir visiem pieejamas.

6.b klases skolēni saka, ka nodarbība bija izzinoša, uzmanību piesaistīja interesanti fakti par saldējuma vēsturi. Ļoti patika degustācija un garšu noteikšana.

8.a klases skolēnus izbrīnīja saldējuma atspoguļojums mākslā, kas izskatās reālistisks un tiek atainots dažādos mākslas žanros. Skolēnus pārsteidza, ka saldējumu var uzglabāt ārpus saldētavas īpašā aukstumkastē.  Neparastas sajūtas pārņēma ikvienu skolēnu plaukstā tverot sausā ledus vēsumu.

8.b klases skolēni bija pārsteigti, uzzinot, ka saldējuma pirmsākumi meklējami Senajā Ķīnā un to baudīja tikai imperatori. Ar lielu interesi sekoja stāstījumam par Svētā Meinarda salu Ikšķilē, uz kuras atrodas visvecākā baznīca Latvijā. Jaunums skolēniem likās, ka “Ikšķiles saldējums” piedāvā plašu saldējuma sortimentu katra gaumei.

Skolotājas Sandra Macijevska un Aija Žuravska

Nekustamo īpašumu izsole 6.06.2023.