Mājsēde nedēļu nogalēs pagarināta līdz 25. janvārim

AKTUĀLI

❗️ Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un mājsēde nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim, šodien lēma Ministru kabinets. Mājsēde būs jāievēro no 15. janvāra līdz 17. janvārim un no 22. janvāra līdz 24. janvārim, kad iedzīvotājiem būs aizliegts pārvietoties laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00.

❗️ Uz divām nedēļām tiks pagarināti jau spēkā esošie ierobežojumi pakalpojumu un tirdzniecības jomās, kā arī izglītībā.

❗️ 1.-4. klašu skolēniem ziemas brīvdienas tiek pagarinātas līdz 22. janvārim, bet 5.-6. klašu skolēniem mācības attālināti sāksies 11. janvārī, šodien lēma Ministru kabinets.

❗️ Tirdzniecības ierobežojumi tiek pagarināti līdz 25. janvārim, taču ir paplašināts klātienē nopērkamo saimniecības preču klāsts. Ekonomikas ministrijas mājaslapā publicēti higiēnas preču un saimniecības preču saraksti, kuru tirdzniecība no 12. janvāra būs atļauta: www.em.gov.lv/lv/informacija-tirgotajiem.

❗️ Arī turpmākās divas nedēļas būs aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē, kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu, lēmusi valdība.

❗️ No 15. janvāra tiek pastiprināti ieceļošanas pasākumi Latvijā - ieceļojot valstī būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu.

❗️ Stiprinot epidemioloģiskās drošības pasākumus ceļotājiem, no 15. janvāra caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu būs atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi ES un Eiropas ekonomiskās zonas robežās, kā arī no Šveices un Apvienotās Karalistes.

Bibliotēkas lietotāju ievērībai