Mājas siera gatavošanas meistarklase Maļinovā

Kultūra

Siera rašanos apvij daudzas leģendas un ,iespējams, vismaz liela daļa no tām ir patiesas. Jo tikpat dažādi kā paši sieri , tik dažādi ir arī to gatavošanas veidi. Sieri mēdz būt nogatavināti, svaigi, cieti, mīksti, ar caurumiņiem kā peļu alām un līdzeni kā ūdens rāmā dienā… Turklāt tie ir arī demokrātiski – savs gardums atradīsies katram maciņam un gaumei.

28.jūlijā Maļinovas pagasta saieta namā, kulinārā mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas pasākumā, piedalījās vietējās saimnieces M.Fjodorova, T.Andrejeva un N.Vasiļjeva, kuras dalījās savā starpā un arī ar citiem pasākuma apmeklētājiem ar siera gatavošanas noslēpumiem. Pasākuma gaitā tika gatavots kausēts biezpiena siers ar dillēm. Saimniece Vasiļjevas kundze pastāstīja un arī parādīja, kā top gatavots viņas ģimenes iecienītākais siers. Pēc siera gatavošanas procesa, visiem klātesošiem bija iespēja to arī pagaršot.

Sirsnīgs paldies Maļinovas pagasta saimniecēm, kas gatavoja un cienāja ar mājās gatavotu sieru.

Maļinovas pagasta saieta nama vadītāja
Jeļena Vasiļjeva

Maļinovas pagasta svētki varavīksnes krāsās