Mācību ekskursija uz Augšdaugavas novada Vaboles pagastu

Ilūkste

16. maijā Ilūkstes Raiņa vidusskolas 4.a un 4.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz mūsu novada Vaboles pagastu. 

Pirmais apskates objekts bija Vara Vilcāna darbnīcas. Viņš teica, ka sevi dēvē par kokgriezēju un metālkali, par neparasto lietu meistaru. Sākumā meistars iepazīstināja mūs ar savu izgatavoto darbu kolekciju. Skolēni ieraudzīja neparastas lietas - galdu ar īpatnējām kājām, rūnu zīmes kokā, dažādus suvenīrus. Pēc tam meistars pastāstīja un pats demonstrēja, kā top koka karote. 4.a klases skolniece, kā vērīgākā klausītāja, saņēma dāvanā iesākto grebt koka karoti. Vēlāk sekoja pats interesantākais - šaušana ar loku. Tas nu gan sagādāja lielus pārsteigumus!

Otrais apskates objekts bija Skrindu dzimtas muzejs. Muzejā mūs iepazīstināja ar brāļu Skrindu dzīvi un viņu devumu Latgalei un Latvijai. Vēlāk bērniem bija iespēja pašiem cept smalkmaizītes. Bērni bija ļoti priecīgi un gandarīti. Kad bulciņas bija izcepušās, mēs garšojām tās un dzērām gardu zāļu tēju. Pateicamies muzeja direktorei Annai Lazdānei par sirsnību un laipno uzņemšanu.

Ekskursija bija izdevusies un interesanta.

Skolotājas: Sarmīte Isoda un Sandra Davne

Seniorus un bibliotekārus izglīto medijpratībā