Mācāmies kopā ar “Latvijas skolas somu”

Izglītība

2023./2024.m.g. 2.semestrī  kursā Latviešu valoda un literatūra II Ilūkstes Raiņa vidusskolas 12.a klases skolēni apgūst tēmu “Teksts un vara”. Tiek runāts par varas izpausmes dažādiem aspektiem un dažādos laika posmos.

Skolēni noskatījās dokumentālo pilnmetrāžas filmu “Viss būs labi”. Sekojot trīs dažādu paaudžu sieviešu likteņiem krievvalodīga Latvijas kinorežisora ģimenē, filma cenšas noskaidrot, kā šobrīd dzīvo pusmiljonu lielā Baltijas krievu kopiena. Filma cenšas izprast, vai šai ģimenei, kura no Krievijas ieradās 1955. gadā, ir izdevies atrast savu vietu Latvijas sabiedrībā 30 neatkarības gadu laikā. Pēc filmas noskatīšanās sekoja tiešsaistes tikšanās ar filmas režisoru Staņislavu Tokalovu.

Vēstures notikumi pret cilvēku var būt nežēlīgi, bet, neskatoties uz to, svarīgi ir vienmēr saglabāt cilvēcību. Ulmaņlaikus nomaina komunistu, pēc tam nacistu režīms, taču visās šajās peripetijās savu cilvēcību saglabā daiļkrāsotājs Ansis filmā ‘’Pilsēta pie upes’’. Savukārt šī filma aicināja skolēnus uz pārdomām, ka izvēle ir tikai viena.

Viennozīmīgi programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas paver daudz plašāku skatu uz kultūrā notiekošajiem procesiem, padara mācību procesu radošāku un daudzveidīgāku, runājot par tik nopietnu tēmu kā varas ietekme uz cilvēku.

Skolēnu atsauksmes:

  • Filma “Viss būs labi” bija izzinoša, tā parādīja aktuālas problēmas Latvijā.

                                                                                                    (Dagnija, 12.a kl.)

  • Man patika filma, jo tā parāda mazākumtautību dzīvi Latvijā. Tā kā pati esmu no krievvalodīgas ģimenes, saskatīju līdzīgas problēmas.

(Kristīna, 12.a kl.)

Silvija Romaņenkova

Kurss latviešu valoda un literatūra II

Naujenes Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu orķestris ieskandināja pavasari