Mācāmies dzīvot zaļi

AKTUĀLI

Biedrība “Višķu attīstībai” un Augšdaugavas novada pašvaldība 21.martā aicināja visus interesentus piedalīties interaktīvā darbnīcā "Dzīvosim zaļi!”, kas notika projekta "Vēsturiski piesārņotās vietas "Višķu profesionālās vidusskolas mazuta glabātava" sanācija Višķu pagastā, Augšdaugavas novadā" ietvaros.

Divdaļīgajā teorētiski praktiskajā pasākumā piedalījās gan novada NVO pārstāvji, gan skolēni un skolotāji, gan pašvaldības darbinieki. Pirmajā daļā biedrības “Zaļā brīvība” eksperte Inga Belousa pastāstīja par zemes resursu patēriņu, cilvēka ekoloģisko pēdu, vides un klimata ietekmi uz ekonomiku, globālajām kopsakarībām un ilgtspējīgu attīstību. Visnotaļ noderīgs bija stāstījums par aprites ekonomikas iniciatīvām. Darbnīcas rezultātā katrs dalībnieks priekš sevis izdomāja, ko var ikdienā darīt, lai mazinātu savas rīcības ietekmi uz vidi.

Pasākuma otrajā daļā NFI projekta partnera – Henric Johansson Konsult pārstāvji Henriks un Ieva Johansoni aicināja dalībniekus uz diskusiju-koprades darbnīcu “Radīt zaļi kopā!”, kurā tika ģenerētas idejas iniciatīvu veidošanu savās kopienās, kas maziem soļiem ļautu ieviest pozitīvas un nozīmīgas pārmaiņas iedzīvotāju ikdienā.

Dzīvot zaļi – nozīmē gan dzīvot labi, gan dzīvot ekoloģiski. Darbnīcas dalībnieki pabeidza apmācības ar atziņu, ka katram cilvēkam iesaistoties varam kopīgi darīt lielas lietas, lai veidotu apkaimi vai pašvaldību par pievilcīgu dzīvesvietu, kā arī nodrošinātu visu cilvēku labklājību un planētas veselību.

Projekts tiek īstenots ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas "Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide" atbalstu.

Pieejami pētījumi par mazuta kaitējumu