Pieejami pētījumi par mazuta kaitējumu

Projekta “Vēsturiski piesārņotās vietas “Višķu profesionālās vidusskolas mazuta glabātava” sanācija Višķu pagastā, Augšdaugavas novadā” ietvaros SIA „55M” ir izstrādājusi informatīvi izglītojošus materiālus atbilstoši ekspertu viedokļos, zinātnē balstītam saturam.

Tika izveidoti divi plaši apraksti:

1. “Piesārņotas un potenciāli piesārņotas vietas” ar vispārīgu degradēto teritoriju un piesārņojuma ietekmes uz cilvēku veselību un vidi aprakstu;
  2. “Vēsturiski piesārņotā vieta “Višķu profesionālās vidusskolas mazuta glabātava”” – par piesārņotās vietas ietekmi uz vidi, tostarp tuvumā esošajām ūdenstilpnēm, informāciju par naftas produktu piesārņojumu un ar to saistītiem riskiem virszemes ūdenstilpnēm; situācijas modelēšana – kādas sekas rastos, ja netiktu uzsākti sanācijas darbi, ja piesārņojums nonāktu tuvumā esošajos virszemes ūdensobjektos, gruntsūdeņos.

Papildus tika izveidotas pētījumā balstītas, viegli uztveramas infografikas.

Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” projektu “Vēsturiski piesārņotās vietas “Višķu profesionālās vidusskolas mazuta glabātava” sanācija Višķu pagastā Augšdaugavas novadā” Nr. NFI/AK/01 realizē Augšdaugavas novada pašvaldība, Biedrība “Višķu attīstībai” ar donorvalsts projekta partneri Henric Johansson Konsult.

Vairāk par projekta aktivitātēm lasiet šeit.

Uztura speciālista konsultācija Ilūkstē