Līksnā strauji attīstās jauns metālapstrādes uzņēmums

AKTUĀLI

Tikai pirms gada Augšdaugavas novada Līksnas pagastā izveidots jauns uzņēmums SIA WELD PRO, bet jau gada laikā tas uzņēmis pamatīgus apgriezienus, savukārt Līksnas pagastā ir sakārtota kāda degradēta vieta.  

Vietējais puisis Gatis Vorošens iegādājies pussabrukušo bijušās katlumājas ēku Līksnas ciematā, kur kopā ar kompanjonu novadnieku Denisu Galonski izveidojis metālapstrādes uzņēmumu un radījis vairākas darbavietas vietējiem iedzīvotājiem. Uzņēmums piedāvā metināšanas un metālapastrādes pakalpojumus, CNC plazmas griešanas pakalpojumu, izgatavo uz pasūtījumu dažādas metāla konstrukcijas celtniecībai, angāru būvniecībai, noliktavām, ražošanas iekārtām un telpām.

Gatis Vorošens stāsta, ka viss sācies ar nelieliem metināšanas pasūtījumiem, taču pieprasījums auga un pasūtījumu kļuva arvien vairāk, tāpēc nākamais solis bija nopietnākas ražotnes veidošana. Ieceres īstenošanai izraudzīta vecā katlumāja, kas jau ilgu laiku netika izmantota. “Ēka jau bruka kopā, uz jumta auga koki. Atradām iespēju to iegādāties un renovējām, cik bija līdzekļu, salabojām jumtu, ielikām logus, nosiltinājām ofisa daļu,” stāsta jaunais uzņēmējs. Darbinieku ērtībām ir ierīkotas labierīcības, dušas telpas, virtuve un ģērbtuves, teritorijā uzstādīta bioloģiskā attīrīšanas iekārta. Sakārtota arī apkārtējā teritorija.     

“Daugavpilī ir ļoti populāra metāla apstrāde un ražošana. Mēs arī nolēmām ražot, lai palīdzētu lielajiem uzņēmumiem, kuri netiek galā ar pasūtījumiem, saražot tās detaļas – izgriezt ar CNC plazmu, sazāģēt, sametināt. Metāla konstrukcijas ir nepieciešamas, pieprasījums tirgū ir ļoti liels. Apmēram 80% produkcijas iet uz eksportu,” stāsta uzņēmējs. “Uzsākt ir viegli, bet tieši naudas līdzekļi, kas ir nepieciešami jaunu iekārtu iegādei, ir problēma. Tāpēc jāizmanto granti, projekti, jāapgūst Eiropas nauda. Viss ir iespējams. Un, protams, svarīgi ir klienti, jāzina, kam ražosi un kam pārdosi, jo saražot jau var visu ko, galvenais ir atrast noietu.”

Uzņēmuma attīstībai tiek piesaistīts ārvalstu finansējums. Šogad īstenots  projekts “Metālizstrādājumu ražošanas uzņēmuma darbības attīstība”, piesaistot EEZ un Norvēģijas grantus iekārtu iegādei. “Mēs īstenojām divus projektus, Lauku atbalsta dienesta projektu CNC plazmas griešanas iekārtas iegādei un Norvēģijas grantu projektu metināšanas un citu iekārtu iegādei. Tā kā mums daudz kas nebija, lai varētu nodrošināt pilnu ciklu, un daudz kas bija nomāts, bieži vajadzēja vērsties pie citiem uzņēmējiem, kas palīdzēja mums kaut kādus darbus izdarīt”. Kopumā iekārtās ieguldīti ap 100 tūkstoši eiro. Uzņēmumam ir izveidota sava mājas lapa, tiek dibināti kontakti ar klientiem par sadarbības līgumu noslēgšanu. Uzņēmumā nodarbināti seši cilvēki, bet no augusta darbu uzsāks vēl viens. “Izskatās, ka uzņēmums augs, darbinieki būs nepieciešami, tieši darbinieki, kuri grib strādāt, kuri māk un kuri apmācīti,” saka Gatis. Uzņēmumam ir arī tālākas attīstības plāni, viens no tiem ir uzbūvēt blakus vēl vienu boksu, kur tiks veikti pulverkrāsošanas darbi. Šie pakalpojumi pašlaik esot ļoti pieprasīti.   

Šogad SIA WELD PRO izvirzīta pašvaldības rīkotajā konkursā “Saimnieks 2023” nominācijai “Gada jaunais uzņēmums”.

Teksts, foto: Inese Minova

Augšdaugavas novadā notiks plānveida militārās mācības