Augšdaugavas novadā notiks plānveida militārās mācības

AKTUĀLI

No 6. līdz 26. augustam Augšdaugavas novada Vaboles pagastā mācību poligonā “Meža Mackeviči” norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargu militāras pamatapmācības kurss, kurā piedalīsies zemessargi no visiem brigādes bataljoniem.

Augustā mācību poligonā “Meža Mackeviči” turpinās iepriekš plānota Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīru un zemessargu apmācība, izmantojot gan šautuves, gan arī poligona teritoriju. Militārās spējas savos atbildības rajonos pastāvīgi trenē Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi.

Trīs nedēļu garumā aptuveni 70 jaunie zemessargi pieredzējušu instruktoru vadībā apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas aizsardzības uzdevumu veikšanai nepieciešamās prasmes. Pēc obligātā pamatapmācības kursa sekmīgas pabeigšanas zemessargi var turpināt apgūt dažādas specialitātes, piemēram – ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs un citas. Ja zemessargs vēlas apgūt militārās vadības prasmes un iegūt augstāku militārā dienesta pakāpi, viņš var turpināt militāro izglītību, piemēram, Jaunākā instruktora kursā Zemessardzes Mācību centrā.

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu lauka nometnē.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnes www.klustikaravirs.lv  sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot mācību nolūkā pārvietojamies militāro transportu, zemessargus un karavīrus, tāpat aicinām ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts nacionālās un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Poligona apkārtnē Augšdaugavas novadā uz koplietošanas ceļiem ir iespējami īslaicīgi transporta pārvietošanās ierobežojumi, bet tiešā poligona tuvumā – arī drošības apķēdējums.

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba

Komunikācijas daļas speciāliste

dižkareive Ruta Bernāne

Pinējam jāprot strādāt ar visu, kas nokļūst rokās