Līksnā pirmizrādi piedzīvoja G. Drezovas luga „Kāzas Bazūnēs”

AKTUĀLI

Šovasar režisora Māra Korsieša iestudējums tika rādīts brīvdabā, izrādes tematikai ideāli atbilstošā vietā – Līksnas Muižas parkā, kuru tik ļoti iemīlējuši kāzinieki.

“Kādi pie mums var būt jaunumi — neviens nedzimst, neviens nemirst, neviens neprecas, neviens nešķiras…” pirmajā izrādes sarunā sūkstās viens no tēliem — pagasta padomes sekretāre Vija Stiebriņa (lomas atveidotāja Liene Lukjaņenko). Privātas sarunas pa telefonu darba laikā viņa dēvēja par statistikas ievākšanu, un, kad statistika nepielūdzami rādīja, ka pagastā neviens jau vairākus gadus nav reģistrējis laulību, iedvesmoja pagasta padomes priekšsēdētāju Dzintru Ozolzīli (lomas atveidotāja Agnese Orbidāne) sasaukt ārkārtas sēdi, lai šī problēma tiktu risināta. Nav grūti paredzēt, ka pēc lēmuma apprecināt vismaz vienu vietējo pāri, izdevumus sedzot no pagasta padomes budžeta, kas paredzēts kultūras pasākumiem, sākās dullības un raibumi, kā jau komēdijā pieklājas. Tā nu padome izlemj rīkot kāzas kādam pagasta pārim. Lai par kāzām zinātu visi, uz tām tiek uzaicināti arī plašsaziņas līdzekļi, kas šo notikumu atspoguļos. Kāzas notiek – tikai ne tik gludi, kā padome tās iecerējusi. Droši vien arī apmeklētāji, kas saulainā 15. jūnija pēcpusdienā ieradās uz pirmizrādi, jau paredzēja, ka situācijas atrisinājums būs gana amizants.

Klātesošie skatītāji, daļa no kuriem spilgtās un karstās saules iespaidā slēpās ēnā vai vienkārši zem saulessargiem, varēja no sirds izsmieties. Trāpīgi režisors Māris Korsiets izvēlējies iestudēt tieši komēdijas žanra izrādi, jo, šis ir viens no iecienītākajiem teātra žanra veidiem. Šī žanra izrādes ir aizrautīgi jautras, enerģijas pilnas un attēlo mūsu dzīves aktualitātes. Tik ļoti skaidrā un smalkā veidā līdzi cilvēka dabai var izsekot tieši tās.

Izrāde netika spēlēta, kā tas ierasti notiek, uz skatuves, bet gan brīvdabā veidotās nelielās izmprovizētās skatuvītēs. Te bija gan padomes priekšsēdētājas darba kabinets, gan kāda pagasta pāra viesistaba, gan laulību ceremoniju zāle un, protams, neizpalika arī kāzu mašīna – ar tai paredzēto kāzu atribūtiku. Jo īpaši ērti ir arī tas, ka dekorācijas, kas tika izvēlētas šai izrādei, ir pieejamas jebkurā citā kultūras namā.

Lai arī pēc sižetiskās līnijas kāzas izgāžas ar lielu blīkšķi, iznākumā nelaimīgs nepaliek neviens – nedz aktieri, nedz skatītāji. Visu izrādes gaitu apkārt valda sulīgs humors, smiekli un protams, kā jau kāzās un vispār mūsu dzīvē pienākas – riktīga mīlestības deva!

Ar jaunu sparu amatierteātris “Maskas” savu jauno sezonu uzsāks septembrī, sarūpējot skatītājiem vēl ne vienu vien pirmizrādi, kā atklāj režisors – visiem tik iemīļotā komēdijas žanrā.

Lomās iejutās Aiga Soma, Aiga Velika, Liene Lukjaņenko, Ainārs Orbidāns, Agnese Orbidāne, Edgars Veliks, Jānis Kudiņš un arī jaunie aktieri - Juris Ozols un Valentīna Korsiete, kuriem šī izrāde patiesi bija pirmā.

FOTOGALERIJA 

Privatizācijai nodots valstij piederošs apbūvēts zemesgabals “Lapeglītes”