Līgo svētki Līksnas Muižas parkā

AKTUĀLI

Līksnas pagasta pārvalde kopā ar Līksnas Kultūras namu arī šogad aicināja Līksnas pagasta iedzīvotājus un ciemiņus uz kopīgu Līgo svētku svinēšanu Muižas parkā.

Jāņi tradicionāli apvīti ar cerību, dzīvesprieka un laimes sajūtām, tāpēc, lai radītu šo īpašo saulgriežu sajūtu, tika jau iepriekš izpušķota līgošanas vieta - Muižas parks. To veica paši līksnieši, palīdzēja arī Līksnas jaunieši. Visiem liels paldies, it īpaši Elvīrai Vorošenai, kas to visu organizēja.

Vakars iesākās ar nelielu teatrālu uzvedumu par svētku svinēšanu, tradīcijām un zīlēšanu. Turpinājumā  suminājām Līgas, kā arī Jāņus. Visiem tika uzlikti nopītie ziedu un ozolu vainagi. Jāņiem bija jāparāda savs spēks, nesot sievu vai meitu, bet Līga un citas meitas meta vainagus ābelē, lai noteiktu - pēc cik gadiem izies pie vīra. Saulei rietot, visi līgotāji devās iekurt ugunskuru, cildinot sauli un dziedot saulei veltītās tautasdziesmas. Ugunskuru iekūra Jāņi, kuri bija ieradušies. Vērojot uguns liesmas, visi līgotāji varēja nobaudīt alu, ko sabrūvēja līksnietis Andris Kevišs un sieru, ko sasēja Valdis Miltiņš un Ināra Keviša. Paldies viņiem! Pusnaktī norisinājās pirmais Līksnas pusnakts skrējiens kažokos. Citur šajā naktī skrien pliki, bet līksnieši ir bagāti cilvēki un skrien kažokos. Tas izraisīja gan dalībniekos, gan skatītājos lielu interesi un jautrību.

Tā Līksnā līdz saules ausmai jautras mūzikas pavadībā, ko spēlēja ansamblis "Rasa", tika aizvadīta Līgo nakts un sagaidīta Jāņu diena.

Paldies Līksnas pagasta pārvaldei, tās darbiniekiem un  īpaši pārvaldes vadītājai Birutai Ozoliņai, amatierteātra "Maskas" aktieriem Aigai Somai, Agnesei un Aināram Orbidāniem, kā arī Līksnas jauniešiem par aktīvu dalību Līgo pasākuma organizēšanā un vadīšanā.

 

 

Višķu brīvdabas estrādē līgoja ar laika mašīnu