Līgo naktī Līksnā notika skrējiens kažokos

Kultūra

 Pagāja Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki – īpašais brīdis dabā, gaisā un cilvēkos. Tie apvienoja mūs visus kopīgai kopā būšanai.

 Tā arī 23. jūnijā jau no paša rīta Līksnas Muižas parkā ieradās pirmie pasākuma dalībnieki, jo visas dienas garumā notika  jau par tradīciju kļuvušais Līgo Latgales alus kauss pludmales volejbolā. Šogad turnīrā piedalījās 17 komandas no Daugavpils novada pagastiem, Krāslavas, Daugavpils, Ogres un Rīgas. Spraigā cīņā tika izcīnītas uzvaras profesionāļu un amatieru grupās. Labākās komandas bija no Salienas un  Rīgas.

 Šogad pirmo reizi tika organizētas sacensības arī makšķerniekiem – “Līgo līnis”.

Vislielāko jautrību un interesi visas dienas garumā radīja piepūšamās atrakcijas un dažādas stafetes gan ģimenēm, gan arī citiem pasākuma dalībniekiem. Tajās piedaloties, varēja iegūt vērtīgas balvas.

 Vakarā, pasākuma turpinājumā, visus priecēja un iekustināja uz kopīgu dziedāšanu un dejošanu Andris Baltacis, kā arī Monika Marioti un Edgars Kluss. Šo abu mākslinieku sniegums bija negaidīts pārsteigums visiem, jo dziesmas tika dziedātas dažādās valodās.

 Turpinājumā tika suminātas Līgas un Jāņi, iekurts Jāņuguns, kas dega līdz pašam rītam.

Jau otro gadu Līksnā notika Līgo skrējiens kažokos. Šoreiz skrējēju skaits bija krietni lielāks, un skrēja gan lieli, gan mazi, gan veselām ģimenēm. Šis skrējiens likās neparasts it sevišķi tiem Līksnas viesiem, kas skrēja pirmo reizi, jo par tādu aktivitāti viņi līdz šim nekur nebija dzirdējuši.

Tā Līksnā līdz saules ausmai jautras mūzikas pavadībā, ko spēlēja Gundars Vecumnieks un Dj Gatis, tika aizvadīta Līgo nakts un sagaidīta Jāņu diena.

Paldies Līksnas pagasta pārvaldei, tās darbiniekiem, Mārim Korsietam un viņa komandai, kas bija šī pasākuma organizatori, kā arī atbalstītājiem: Daugavpils novada domei, Latgales alum, Rušonas muižai, Park Hotel Latgola, Čili pizza, Veloems, u.c.

 

Nomas izsole telpai Demenes pagastā